Як лікувати тиск при вагітності.

Іноді лікарі не можуть однозначно пояснити, чому відбувається підвищення тиску у вагітної (якщо, звичайно, до цього жінка не мала гіпертонії). Але зрозуміло, що в період вагітності збільшується маса жінки, що додатково навантажує серце, відбуваються гормональні зміни, плід тисне на деякі судини. Як би там не було, за тиском необхідно стежити і вчасно вживати заходів щодо його зниження.
Інструкція
1
Якщо ви мали підвищений тиск ще до вагітності, вам обов'язково слід пройти обстеження у фахівців і визначити, які медичні препарати слід приймати у вашому становищі і як часто відвідувати лікаря. Підхід до лікування буде залежати від вашого стану здоров'я та термінів вагітності. Строго виконуйте рекомендації медиків.
2
Уважно стежте за своїм тиском, особливо якщо ви чекаєте двійню, маєте вік понад 40 років, проблеми з нирками або хворієте на цукровий діабет. Якщо тиск різко підскочив, краще викличте швидку допомогу.
3
Якщо є тенденція до підвищення тиску, записуйте його свідчення при застосуванні лікарських засобів, щоб лікар міг оцінити ефект їх застосування.
4
Якщо тиск сильно не піднімається, можете попити валеріану або пустирник, при цьому не забудьте ознайомитися з їх анотаціями. Інші препарати підбираються індивідуально і тільки вашим доктором!
5
Якщо тиск підвищився, постарайтеся звести до мінімуму напругу, краще полежте.
6
Виключіть зі свого життя такі фактори ризику, що підвищують тиск, як куріння, постійні стреси. Слідкуйте за рівнем холестерину в крові і постарайтеся більше гуляти на свіжому повітрі.
7
Забудьте про жирному, солоному і солодкому, напоях, які піднімають тиск (міцна кава, чай). Складіть свій раціон так, щоб у ньому обов'язково були овочі та фрукти, варене або приготоване на пару м'ясо, нежирні молочні продукти. Включайте в своє меню продукти, багаті білком: горіхи, боби, річкову рибу.
8
Виробіть особливе ставлення до солі і воді: в день допускається до п'яти грамів солі і до півтора літра рідини на добу, включаючи супи, каші, соки та ін.
9
Намагайтеся не передати. Не варто їсти «за двох»: енергетична добавка в харчуванні не повинна перевищувати 350 калорій. До кінця вагітності вага в порівнянні з вашим звичайним вагою до цього стану не повинен перевищувати 15 кг.
10
Щодня навантажуйте свій організм посильними фізичними вправами: займайтеся гімнастикою (бажано, якщо за цим буде спостерігати інструктор), ходите і плавайте, але намагайтеся не сильно втомлюватися.
11
Вам потрібно максимальне розслаблення, тому корисними будуть заняття йогою, медитацією, цикли акупунктури або хоча б повноцінний відпочинок.
Зверніть увагу
Лікування гіпертонії для вагітної жінки призначає лікар і підбираються для початку найпростіші і максимально щадні для здоров'я матері кошти. Ефективною стає дієта і помірне вживання рідини (це і вода і чай, молочні продукти). У будь-якому випадку підвищений тиск при вагітності повинно стати приводом для регулярного (раз на тиждень) відвідування свого лікуючого гінеколога.
Корисна порада
Проблеми від підвищеного тиску випробовує кожна десята вагітна жінка. У більшості з них до вагітності тиск був в нормі і таким же воно стане після пологів. Але серед майбутніх мам є й такі, у яких гіпертонія спостерігалася задовго до початку вагітності, лікарі відносять їх до хроніками. - Як борються лікарі з високим тиском у майбутньої мами? - Підхід до лікування завжди індивідуальний. Воно буде залежати багато в чому від стану здоров'я жінки і від термінів вагітності.