Як лікувати нежить у морських свинок.

Морські свинки навесні і восени можуть легко підхопити застуду. Першою ознакою хвороби вважається поява нежитю. Якщо вчасно не вилікувати хворобу у морських свинок, то може піти ускладнення, аж до набряку легенів, що надалі дуже часто призводить до смертельного результату. Звичайно, найкраще відразу ж показати тварину ветеринару, але коли такої можливості немає - не чекайте, коли вона з'явиться, а відразу ж беріться за лікування улюбленця самі.
Вам знадобиться
  • -салфетка;
  • - порошок стрептоциду;
  • -розчин ампіциліну;
  • - відвар з трав;
  • -аскорбіновая кислота ;
  • - розчин глюкози;
Інструкція
1
Отсадіте захворіла тварина окремо від інших. Слідкуйте, щоб у приміщенні, в якому знаходиться морська свинка, не було протягів.
2
Акуратно за допомогою серветки протріть свинці ніс, щоб видалити утворилася слиз і скоринки.
3
вдуйте в ніс свинки порошок стрептоциду. Тільки стежте, щоб він не потрапив тварині в очі. У разі відсутності даного порошку, капає в ніс вихованця розчин ампіциліну три або чотири рази на день. Щоб приготувати розчин: капсулу ампіциліну розчиніть в 12 мілілітрах кип'яченої води.
4
Якщо при застуді у свинки не тільки нежить, а й кашель, то приготуйте для неї настій з трав. Його можна зробити з відвару мати-й-мачухи або ж листя кропиви. Поїть таким настоєм улюбленця три рази на день по чверті чайної ложки.
5
Давайте морській свинці більше вітамінів. Приготуйте для неї спеціальну мікстуру, яка зміцнить імунітет звірка. Розведіть 40-% розчин глюкози з 0,2-% розчином аскорбінової кислоти. Дотримуйтесь співвідношення 1: 1. Давайте мікстуру не більш ніж шість днів із розрахунку від 0,75 до 2,20 мл в залежності від ваги і віку вашої свинки.
6
Розширте раціон харчування хворого звірка. Додайте до їжі листя кропиви (можна як свіжі, так і сушені), буряк, моркву і капусту. Як частування дайте свинячих зелений горох. Запропонуйте своєму улюбленцю наступне вітамінне ласощі: 1 мілілітр глюкози + 1 мілілітр аскорбінки і все це змішати з одним мілілітрів води. Дану суміш можна давати тварині прямо зі шприца.
Зверніть увагу
За будь-яких ознаках захворювання тварини, найкраще негайно відвідати ветеринара, так як тільки він може поставити точний діагноз, і призначити правильне, а головне своєчасне лікування.
Корисна порада
Для того щоб ваші вихованці не хворіли, стежте за тим, щоб у них завжди була свіжа вода і якісний корм, і регулярно проводите огляди в ветлікарні у грамотних фахівців.