Як почати розповідь.

Читач, критик і редактор складають перша думка про оповіданні за його початковим рядках. Тому дуже важливо зробити вступну частину захоплюючій, динамічній і так, щоб читацьких очей насолоджувався героєм, характерами і словесними мереживами. Але авторське натхнення мінливе і капризно. І тоді на допомогу починаючому літератору приходять перевірені часом прийоми.
Вам знадобиться
  • - Словник синонімів.
  • - Довідкова література по темі розповіді.
  • - Білий папір або блокнот.
  • - Кольорові ручки.
Інструкція
1
Опис погодиЕто залізобетонна класика. Тим самим письменник відразу позначає час і місце дії, передає емоційний настрой героїв. Вони можуть сумувати, як осінній дощ, а можуть, навпаки, відчувати себе дуже затишно в своїй теплій кімнаті з великими вікнами. Тут може бути тільки два правила. Перше - уникати банальностей в дусі: "Стояв чудовий літній день". Друге - ретельно вичісувати свій текст на предмет стилістичних ляпів типу: "Йшов дощ і рота червоноармійців".
2
Опис головного герояВнешность героя - це концентрат його моральних та інтелектуальних якостей, фотографія його соціального шару і способу життя, відправна точка того драматургічного конфлікту, який розгортатиметься впродовж всього тексту. У найпростішому вигляді це може виглядати так: "У ті рідкісні дні, коли Марія Іванівна вирішувалася виконати свої улюблені арії, сусідам здавалося, що це повітря гуляє в несправних водопровідних трубах". І далі можна розгортати історію побутового конфлікту оригінальною, але не дуже щасливою пані та її сусідів по комуналці.
3
Афоризм або жарт Ємна і хльостка фраза, яка привертає увагу з першого рядка. Читач чекає продовження і сторінка за сторінкою вплітається в сюжетне полотно. Наприклад: "Якщо мене клонувати, я захоплю світ. Не вірите? Тоді послухайте, що сталося зі мною минулого тижня". Або: "Іван Іванович був людиною мирним, настільки мирним, що любив повторювати:" Всякий, хто засумнівається в моєму миролюбстві, вмиється кров'ю ". Але ніхто чомусь не сумнівався". Через опис персонажа автор показує своє ставлення до людей з розмитими моральними засадами. Або, навпаки, показати людину, настільки жалюгідного, що йому постійно потрібно приндитися перед оточуючими.
4
СітуаціяОпісаніе відразу починається з яскравою побутової сценки. Наприклад, сварки закоханих або ненавмисної зустрічі. В цьому випадку, автору доведеться прописувати насичений і яскравий діалог героїв, привертати увагу читача авторською мовою. У репліках потрібно уникати плоских, маловиразних фраз. Замість банального "Привіт", краще підібрати привітання, яке відповідає персонажу. Інфантильна дівчинка скаже "Приветики". Химерний інтелектуал може виразитися: "Ах, какая випадкова зустріч". Автор повинен сам вирішувати, якими інтонаціями говоритимуть його герої. Може, у нього бандит заговорить, як вчителька сольфеджіо. І читач захоче дізнатися, що з ним сталося.
Зверніть увагу
Не секрет, що автори переписують початок оповідань чи повістей по кілька разів. Це абсолютно нормально. Якщо автор пише за комп'ютером, то варто класти поруч із собою аркуш паперу і кольорові ручки. і відзначати ідеї.
Корисна порада
Якщо текст зовсім не йде, то краще зробити технічне початок: "Ця історія почалася в ..." або "Я хочу повідати вам про ..." І повернутися до початку через кілька днів, коли авторське перо дійде до фінальної точки.