Що робити, щоб снилися сни. Як зробити так щоб снилися сни.

У минулому люди вірили, що під час сну людина ніби почасти вмирає, так як його душа відправляється подорожувати в інші світи. Сьогодні науковий погляд пропонує інше пояснення факту наявності сновидінь. Поки людина спить, його підсвідомість демонструє йому приховані бажання та ідеї, які-небудь підказки, непомічені розумом. Психотерапевти активно користуються снами, як інструментом взаємодії з внутрішнім світом пацієнтів.
Далеко не всім сняться барвисті і яскраві сни. Хтось їх просто не запам'ятовує. Досить рідко буває, щоб комусь дійсно зовсім не снилися сни, швидше, йому просто не щастить «правильно» прокидатися: сни тут же випаровуються з голови, не залишаючи следа.Сновіденія - це частина людського життя, не надто добре вивчена вченими. Не так давно вважалося, що вони бувають тільки на фазі швидкого сну, але нещодавно було встановлено, що під час глибокого сну підсвідомість теж показує людині свої історії. Якщо ви прокидаєтеся на швидкій стадії, то добре пам'ятаєте свій сон. Але якщо моментом пробудження стала повільна фаза сну, то запам'ятати те, що ви бачили, не вийде. Таке пояснення дає біологія. Втіхою може служити той факт, що люди, як правило, прокидаються під час швидкого сну. Вирвати з повільної фази вас може будильник або чиїсь наполегливі спроби розбудити. Щоб переконатися, що ви бачите сни, спробуйте прокидатися без будильника. Для цього може знадобитися раніше лягати, щоб організм міг виспатися. Покладіть біля ліжка диктофон або блокнот, і як тільки прокинетеся, наговорите або запишіть все, що пам'ятаєте про свій сон. Так ви навчитеся запам'ятовувати побачене, надалі можна буде обходитися і без допоміжних засобів. Іноді людям дійсно дуже рідко сняться сни. Це пояснюється тим, що людина за день відчуває такі великі навантаження, що вночі підсвідомість милосердно дозволяє розуму просто відпочивати, нічого не спостерігаючи. Якщо ви занадто сильно втомлюєтеся, переглянете то, як організований ваш день. Швидше за все, почавши вести більш спокійний і розмірений спосіб життя, ви помітите, що сни знову почали вам снитися. Також рідко сняться сни тим, у кого в житті все добре. Психологи стверджують, що люди заминають неспокійні або тривожні сни. Але якщо вас нічого не турбує і не турбує, то й сни можуть бути безтурботними і щасливими, тому ймовірність того, що ви їх не запам'ятаєте, зростає. Для тих, у кого настало щасливе час, але кому не вистачає сновидінь, можна порекомендувати більше цікавитися фільмами, книгами, різними явищами у світі. Ті речі, які вас потрясуть, обов'язково знайдуть відображення у сновидіннях. Згідно езотеричного погляду на сни, людина не запам'ятовує їх, думаючи, що не бачить, коли зв'язок розуму і душі пошкоджена. Ваше підсвідомість є своєрідним містком між ними, але десь на шляху виникають проблеми, що перешкоджають руху інформації по ньому. Можливо, вам слід щось зробити, щоб налагодити цей зв'язок. Знову з'явилися сни стануть ознакою того, що все в порядку.
Сни бачать усі здорові люди, навіть немовлята і сліпі. Ось тільки багато їх зовсім не запам'ятовують, тому їм здається, що вони позбавлені задоволення бачити яскраві сновидіння. Щоб сни залишалися у вашій пам'яті, потрібно виконувати ряд нехитрих рекомендацій.
Інструкція
1
Чи не перевтомлюйтеся. Виробіть оптимальний режим дня, щоб встигати зробити днем найбільш важливі справи. Якщо ви будете буквально падати з ніг від утоми пізно ввечері, у вас дуже мало шансів запам'ятати свої нічні сновидіння.
2
Перед тим як лягти спати, подумки дайте собі установку, що ви запам'ятаєте все, що вам присниться вночі. З першого або другого разу у вас швидше за все нічого не вийде. Але якщо ви будете регулярно продовжувати налаштовуватися на запам'ятовування снів, рано чи пізно все вийде. Є нечисленні народності і племена, населення яких можуть не тільки пам'ятати сни в найдрібніших подробицях, але і керувати ними. Експерименти вчених доводять, що такі здібності може виробити в собі будь-яка людина. І якщо керувати снами не входить у ваші плани, то навчитися запам'ятовувати їх вам цілком під силу.
3
Залишайтеся лежати в ліжку кілька хвилин, після того як прокинетеся. Не відкривайте очі і не думайте про те, що повинні зробити сьогодні протягом дня. Сновидіння часто продовжують жити в такому прикордонному стані свідомості. Не намагайтеся величезними зусиллями згадати, що вам снилося. Просто ловите образи, які приходять у цей момент.
4
Тримайте поруч з ліжком зошит і ручку. Якщо ви прокинулися серед ночі, не намагайтеся знову швидко заснути. Запишіть те, що вам привиділося. Нічого страшного, якщо ви напишіть в темряві карлючками і з скороченнями. Вранці після прочитання своїх записів вам буде простіше згадати сон, під час якого ви прокинулися. А от якщо заснете знову, дуже велика ймовірність того, що вранці ви не згадаєте ні сон, ні факт свого короткого неспання серед ночі.
5
Попросіть когось із близьких розбудити вас в три чи чотири години ночі. Зазвичай в ці години людина перебуває в стадії швидкого сну. Саме в цей час мозок не відпочиває, а працює найбільш активно. Найяскравіші і незвичайні сновидіння приходять саме в швидкому сні. Якщо вас різко розбудити в цей час, то найбільш імовірно, що сюжети сну залишаться у вашій пам'яті.