Як подивитися образ диска.

Для того щоб забезпечити резервне зберігання інформації, поширюваної на оптичних носіях, з повним збереженням структури файлової системи, найчастіше створюються образи дисків. В майбутньому такі образи можна записати на інший носій, практично повністю відтворивши оригінал. З записаного оптичного диска дані без проблем можуть бути лічені. Однак іноді буває необхідно переглянути образ, не вдаючись до його записи на фізичний носій.
Вам знадобиться
  • - браузер;
  • - підключення до інтернету;
  • - можливість установки додатків на локальний комп'ютер.
Інструкція
1
Завантажте безкоштовну програму DAEMON Tools Lite. Відкрийте в браузері адресу daemon-tools.cc/rus/downloads, клікніть по кнопці «Завантажити». На сторінці, клікніть по посиланню з написом Download. Збережіть дистрибутивний пакет на локальний носій.
2
Встановіть DAEMON Tools Lite. Запустіть завантажений інсталятор програми. Відобразиться вікно майстра установки. На першій сторінці майстра натисніть «Далі». На другій сторінці ознайомтеся з ліцензійною угодою та натисніть «Приймаю». На третій сторінці виберіть опцію «Безкоштовна ліцензія», натисніть «Далі».
3
Проведіть вибір опцій інсталяції на четвертій сторінці. Має сенс зняти прапорці «Панель інструментів DAEMON Tools», «Домашня сторінка DAEMON Tools», «Пошуковий сервер DAEMON Tools». Для розширеної емуляції встановіть прапорець SPTD (потрібно перезавантаження після інсталяції). Натисніть «Далі». Дочекайтеся закінчення установки. Натисніть «Готово». Здійсніть перезавантаження комп'ютера, якщо необхідно.
4
Відкрийте програму DAEMON Tools Lite. Скористайтеся ярликом в меню «Пуск», на робочому столі або запустіть головний модуль програми вручну.
5
Додайте образ диска в каталог образів DAEMON Tools Lite. Клікніть по кнопці «Додати образ» в панелі інструментів. В отобразившейся діалозі перейдіть до директорії, в якій розташований файл образу, виділіть його і натисніть кнопку «Відкрити». В список образів буде додано новий елемент.
6
Змонтуйте доданий образ у віртуальний привід. Клікніть правою кнопкою миші по елементу списку «Образи», відповідного способу диска, доданому на попередньому кроці. В контекстному меню виділіть пункт «Монтувати». В отобразившейся дочірньому меню клікніть по пункту, відповідному одному з віртуальних пристроїв, емульованого програмою (відразу після установки DAEMON Tools Lite створюється як мінімум одне віртуальне пристрій).
7
Перегляньте образ диска. Відкрийте кореневу папку носія, змонтованого у віртуальний привід, у вікні провідника або будь-якого файлового менеджера. Переходьте між каталогами носія для перегляду його структури.
Файли, що містять точний образ оптичного диска, призначені для передачі його вмісту по електронних мережах або транспортування з використанням інших типів носіїв. Згодом з цього файлу можна відтворити точну копію оригінального диска на фізичному носії або її імітацію в віртуальному влаштуванні читання. Для таких операцій потрібне спеціалізоване програмне забезпечення, а для простого перегляду вмісту файлу з образ ом диска в багатьох випадках можна обійтися і без нього.
Інструкція
1
Якщо образ диска, який вас цікавить, зберігається у файлі з розширенням iso, то для його перегляду можна скористатися будь-якою програмою архівації. Цей формат не є власністю якоїсь компанії, тому використовується найбільш широко, а виробники архиваторов мають право включати його в список підтримуваних форматів своєї продукції. Якщо у вашому комп'ютері така програма ще не встановлена, то виберіть, наприклад, WinRAR (http://win-rar.ru) або 7-zip (http://7-zip.org) - ці додатки і крім перегляду образ ов дисків будуть вельми корисні.
2
Використовуйте найбільш зручний вам спосіб для перегляду вмісту iso-файла - це можна робити через стандартний файл-менеджер ОС або в самій програмі-архіваторі. Файл-менеджер ОС Windows (Провідник) запускається подвійним клацанням по іконці «Мій комп'ютер» на робочому столі або одночасним натисканням клавіш Win і E. По дереву папок у лівій панелі менеджера файлів перейдіть в каталог, що містить файл образ а диска, і відкрийте його подвійним клацанням. Провідник передасть вибраний вами файл встановленому в системі архіватор, а той від образ ит його вміст в своєму вікні.
3
При бажанні обійтися без "Провідника" запустите архіватор з головного меню ОС або за допомогою ярлика на робочому столі, а потім натисніть клавіші Ctrl + O. Ці «гарячі клавіші» викликають діалог відкриття файлу незалежно від того, яка саме програма архівації у вас встановлена. Знайдіть потрібний файл і клацніть по кнопці «Відкрити» - додаток від образ ит у своєму вікні список файлів обраного образ а.
4
Якщо образ диска має формат, відмінний від iso, то використовуйте спеціалізовані додатки для роботи з файлами цього типу. Наприклад, файли образ ов з розширенням nrg є «рідними» для програми Nero Burning ROM, vcd-файли - для програми VirtualCD, pqi - для DriveImage і т.д. Існує також група додатків-емуляторів, призначених для імітації приводів оптичних дисків - наприклад, DAEMON Tools, Alcohol 120%, PowerISO і т.д. Ці програми розраховані на роботу з великою кількістю форматів образ ов диска.