Як розморозити каналізаційну трубу.

Всю цінність інженерних систем, що забезпечують людям побутові зручності, по-справжньому можна усвідомити тільки тоді, коли вони перестають діяти. Вихід з ладу системи каналізації через перемерзання труб - одне з найбільш неприємних подій подібного роду. Якщо це сталося, необхідно терміново викликати комунальну службу або братися за роботу самому.
Вам знадобиться
  • - ємності для води (відра, чайник і т.п.);
  • - гнучкий шланг;
  • - пристрої для нагріву води (кип'ятильник, електрична чи газова плита);
  • - гріючий кабель;
  • - паяльна лампа або газовий пальник;
  • - утеплювач;
  • - алюмінієва фольга.
Інструкція
1
Визначте замерзлий ділянку труби, забезпечте доступ до нього, прибравши всі заважають предмети. При необхідності викопайте траншею в місці пролягання труби, зніміть з неї теплоізоляцію.
2
Якщо замерзла труба розташована на вулиці, найефективнішим засобом відігрівання є відкрите полум'я. Розпаліть паяльну лампу або газовий пальник (з невеликою подачею горючої суміші) і направте полум'я на трубу, переміщаючи його по всьому замерзлому ділянці. Якщо пальника і лампи немає, розкладіть під трубою ганчір'я, змочену гасом або бензином, і запаліть її. При використанні бензину будьте обережні, його загоряння відбувається миттєво. На жаль, відігрівання відкритим полум'ям не підходить для пластикових труб, які повсюдно приходять на зміну сталевим і чавунним.
3
При відігріванні замерзлої труби, розташованої в будинку, зручний і ефективний відігрівання гарячою водою. Обмотайте замерзлу трубу ганчірками, підкладіть їх під неї - для вбирання стічної води. Нагрійте воду якомога сильніше - аж до кипіння - і поливайте нею трубу. Якщо є можливість підвести гарячу воду гнучким шлангом, вважайте, що вам пощастило. Це значно прискорить справу. Гарячою водою можна відігрівати й пластикові труби.
4
Для відігрівання труб можна використовувати спеціальні кабелі. Оберніть заморожену трубу алюмінієвою фольгою (вона потрібна для відводу тепла від кабелю до труби). Намотайте поверх фольги гріючий кабель. Щоб не пошкодити нагрівальний елемент, намотуйте з кроком спіралі не менше 100 мм. Укрийте трубу і кабель утеплювачем з мінеральної вати. Якщо мінвати немає, згодиться будь-яка стара одяг. Увімкніть кабель в мережу і чекайте. Єдиним недоліком цього методу є порівняно довгий час відігрівання.
5
Відігріти замерзлу трубу можна за допомогою технічних чи побутових фенів. Цей спосіб непогано діє при відігріванні стояків, якщо їх чомусь не можна відігрівати відкритим полум'ям. Створіть навколо стояка замкнутий простір з повітронепроникного матеріалу. Наприклад, оберніть навколо нього плівку у вигляді просторого рукава, щільно прив'язавши її вгорі до стояка шнуром. Знизу в рукав направте гарячий струмінь повітря з фена. Швидкого ефекту цей спосіб не дає, зате він досить надійний.
Зверніть увагу
При відігріванні відкритим полум'ям труб, що знаходяться в будинку, прийміть протипожежні заходи. Закрийте горючі матеріали сталевим листом або азбестовим картоном, металевий лист прохолоджуйте холодною водою.