Як обладнати льох. стелажі в підвал під банки.

Льоху використовують для зберігання великої кількості овочів, фруктів та консервованої продукції домашнього виготовлення. Щоб довше зберегти свої запаси, потрібно облаштувати це холодне приміщення.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні дошки;
  • - дерев'яні рейки;
  • - сталевий куточок;
  • - повсть або кошма;
  • - антисептик для дерева;
  • - антикорозійне покриття для металу.
Інструкція
1
Зробіть засіки для зберігання картоплі. Для невеликої кількості овочів можна з дерев'яних рейок збити ящики на 4 відра - це забезпечить хорошу вентиляцію і збереже якість бульб. Якщо ви припускаєте створювати великі запаси картоплі, відгородите щитом з дерев'яних рейок спеціальне місце біля стіни. Зробіть там гратчастий настил на 15-20 см вище рівня підлоги. Для кращого збереження бульб висота засіки не повинна бути більше 1,5 м.
2
Влаштуйте стелажі уздовж стіни. Розташуйте їх з обох сторін підвалу. Поставте на одну сторону скляні банки з консервованими продуктами: огірками, помідорами, капустою. Тут же, крім солінь, розставте солодощі: варення і компоти. Близько другої стіни можна розташувати ящики з овочами: буряком, морквою, редькою. Матеріалом для стелажів послужить дерево або сталевий куточок. У погребі підвищена вологість повітря, а деревина в такому середовищі схильна захворюванню грибком. Для продовження терміну служби дерев'яних стелажів обробіть їх антисептиком. Якщо ви використовуєте для стелажа сталевий куточок, обов'язково перед фарбуванням обробіть його поверхні антикорозійним покриттям.
3
Обладнайте вхід. Його розмір і конструкція залежить від розташування льоху. Якщо він знаходиться під гаражем або сараєм, вхід зробіть у вигляді подвійного лазу. Перший люк закриває безпосередньо Погрібний простір і виконується з деревини. Другий люк розташуйте на відстані 30 см від першого. Така конструкція дозволити прокласти утеплювач в холодну пору року і вбереже запаси від промерзання. Якщо ви зберігаєте свої запаси в окремому погребі, теж передбачте для входу подвійні двері. В холоднечу перші двері утеплюють повстю або кошмой, зберігаючи оптимальну температуру зберігання.
Зверніть увагу
Не робіть ящики для картоплі з суцільних дощок.
Корисна порада
Виготовте стелажі з окремих секцій. Легко і зручно утримувати їх в чистоті: винести на повітря для просушування або дезінфекції. Оптимальна довжина однієї секції - 70 см, ширина - 55 см, а висота 180 см. Такі розміри передбачають обмеження банок, а тому не будуть прогинатися під їхньою вагою.
При будівлі власного будинку нерідко доводиться суттєво поглиблювати фундамент, найчастіше до рівня промерзання. В наших широтах цей рівень може скласти до півметра в глибину. Ще метр від поверхні землі до підлоги першого поверху будинку займе цоколь будівлі. У підсумку виходить повноцінний поверх. Іноді при споруді будинку заздалегідь планується пристрій підвального приміщення, пристосованого для різноманітних господарських потреб. Яким чином можна використовувати цей додатковий простір?
Інструкція
1
Розгляньте декілька альтернативних можливостей використання підвального приміщення в будинку. Перш за все, таке приміщення можна використовувати для пристрою звичайного льоху. Таке традиційне застосування підземної частини будинку не зажадає значних вкладень в його облаштування. Досить розпланувати відсіки для зберігання сільськогосподарської продукції з присадибної ділянки, місць для зберігання домашніх заготовок, забезпечити профілактику утворення вогкості в приміщенні, провести електричне освітлення. Вхід в таке сховище можна спорудити як з внутрішніх приміщень будинку, так і зовні.
2
Другий варіант використання підвалу - обладнання там домашній майстерні. Якщо дозволяє площа приміщення, встановіть там верстак, найпростіші види деревообробних верстатів. Виготовте і встановіть стелажі для зберігання інструментів і технічних пристосувань. Виділіть місце для зберігання матеріалу, з якого будете майструвати (листи фанери, дошки, бруски, рейки, металевий профіль і т.д.). При облаштуванні робочого місця важливо дотримати заходи безпеки і зробити якісну вентиляцію. Особливу увагу приділіть електричної безпеки при підключенні електричних пристроїв.
3
Третій варіант передбачає перетворення підвального приміщення в зону відпочинку. Складіть проект невеликий лазні або сауни. Найкраще доручити цю справу професіоналам, які зможуть облаштувати приміщення з дотриманням усіх необхідних санітарних і протипожежних норм. Обов'язковим буде підводка водопостачання та наявність каналізації для стоку вод. Невеликий куточок відведіть під кімнату відпочинку, забезпечивши її витяжною вентиляцією. У такій підземній сауні ви можете добре відпочити з друзями після напруженої трудової тижня.
4
Залежно від своїх інтересів і захоплень ви можете спорудити в підвалі тренажерний зал або більярдну. Пристрій місця для тренувань з обтяженнями практично не вимагає особливої обробки. Важливо придбати або виготовити самостійно тренажери для основних груп м'язів, встановити настил для невеликої штанги, змайструвати з обрізків труб пристрої для зберігання гантелей і дисків для штанги. Запасіться гумовими килимками, які підкладіть під спортивні снаряди. Встановіть на стінах підвалу одне-два дзеркала, які допоможуть правильно виконувати вправи з обтяженнями.