Як виростити бонсаї з фікуса. Як зробити з фікуса бонзай.

Традиція вирощування садових бонсаї має багатовікову історію. На сьогоднішній же день в культурі формування рослин в даному стилі з'явився новий напрям - вирощування за технологією бонсай кімнатних рослин.
Інструкція
1
Оберіть фікус, який ви хочете вирощувати як бонсай. Варто відзначити, що для цих цілей підходить лише кілька видів даної рослини, тому щоб не помилитися, можете зупинити свій вибір на фікус Бенджаміна. Якщо він у вас вже росте будинку, відламайте від рослини кілька живців висотою близько 12 см і поставте їх у воду. Коли з'являться кореневі нирки, черешки потрібно висадити поруч один з одним в плоский горщик. Грунт при цьому можете використовувати звичайний.
2
Паростки фікуса з часом повинні зростися. Тому, у міру того, як рослини будуть рости, на свій розсуд переплітайте їх гілочки. Не варто боятися, що вони зламаються, так як молодий фікус володіє завидною гнучкістю. Щоб переплетення не розпадається, в перші тижні необхідно буде закріплювати їх дротом. При цьому щоб знизити пошкодження рослини, після переплетення стовбур загорніть в щільну тканину, а тільки потім закріплюйте дротом. Варто також відзначити, що використовуючи дріт, можна не тільки сприяти формуванню стовбура бонсай, але і надавати йому будь-які вигини.
3
Одна з відмінних рис бонсай - його коріння, які підносяться над землею. Щоб досягти такого ефекту, дочекайтеся, коли зміцниться коренева система фікусів, а після цього поступово прибирайте верхній шар ґрунту, оголюючи при цьому коріння. Щоб надати кореню бажану форму, під нього можна підкласти декоративний камінь або скористатися дротом.
4
Коли стовбур бонсай доросте до необхідної висоти, необхідно Прищепа його верхівку. Крім того, вам необхідно буде також сформувати крону бонсай. Дивлячись на традиційні бонсаї, можна помітити, що найчастіше їх крона складається з декількох гілок, які мають похиле або горизонтальне розташування. Формуючи бонсай, залиште на стовбурі 2-3 основні гілки і надайте їм напрямок, скориставшись дротом. Щоб ці гілки мали чіткі обриси, прорядіте їх листя, а біля підстав регулярно видаляйте нові листя і пагони.
5
Щоб бонсай мав завершений вигляд, прикрийте грунт мохом або посипте її гравієм, піском. Також можете доповнити композицію фігуркою, виконаної в східному стилі.