Як виростити ломикамінь.

Ломикамені - це низькорослі трав'янисті багаторічні рослини, що утворюють щільні мальовничі групи на сухій кам'янистому ґрунті. В якості почвопокровного рослини ломикаменю часто використовують для оформлення альпінаріїв і бордюрів. Цю рослину можна виростити з насіння, розмножити живцюванням і діленням куща.
Вам знадобиться
  • - посадковий матеріал;
  • - пісок;
  • - дернова земля;
  • - листова земля;
  • - торф;
  • - перегній.
Інструкція
1
Насіння ломикаменів відрізняються досить високою схожістю, але деякі види потребують стратифікації. Цю рослину можна посіяти під зиму у відкритий грунт або в ящики із зволоженою сумішшю з рівної кількості піску, дернової і листової землі. Після посіву посипте насіння тонким шаром піску. Ящики з насінням можна зберігати під снігом або в приміщенні з температурою від нуля до трьох градусів.
2
У березні перемістіть насіння в тепле приміщення. При температурі близько двадцяти градусів ломикаменю проростуть протягом одного-трьох тижнів.
3
Сіянці пікірують після появи у них першого справжнього листка. Для пікіровки витягніть рослина з землі, на третину довжини пріщіпніте його коріння і зробіть в грунтової суміші отвір. Вставте сіянець в отвір і притисніть коріння землею. Для цього застроміть пікірувальні кілочок поруч з рослиною, злегка нахиліть його і посуньте землю в бік сіянцю.
4
У другій половині літа молоді рослини можна висаджувати в альпінарій або на клумбу. Види ломикаменів, які вирощуються в садах середньої смуги, як правило, воліють освітлені місця, де не застоюється вода. У грунт бажано додати суміш з крупного піску, перегною і торфу.
5
Рослини, використовувані для оформлення альпійських гірок, рекомендується висаджувати не на саму верхню частину, а на схили між каменями щоб захистити коріння від перегріву. Пересаджені у відкритий грунт ломикаменю слід полити.
6
На зиму укрийте ломикаменю опалим листям. При цьому не варто використовувати листя, зібрані в саду, оскільки в них можуть зберегтися збудники хвороб.
7
Один з видів ломикаменю - ломикамінь плетеносная, вирощується в домашніх умовах як ампельна або почвопокровноє рослина. Цей вид ломикаменю прекрасно розмножується укоріненням дочірніх розеток. Для вкорінення помістіть втечу з розеткою на шар грунту, не відділяючи від дорослої рослини. Можна притиснути втечу до землі за допомогою шпильки.
8
Після вкорінення відокремте розетку від материнської рослини, обрізавши втечу, і пересадите в окремий горщик.