Як визначити, болить печінка чи ні. Як визначити розмір печінки в домашніх умовах.

Печінка є найбільшою і дуже важливою травної залозою. Її маса складає близько 1, 5 кг. Печінка бере участь в обмінних процесах і в накопиченні в організмі різних речовин. Вона сприяє виробленню жовчі, синтезує білки і вітаміни, а також перетворює токсини в безпечні речовини.
Інструкція
1
Захворювання печінки характеризуються тупими ниючими болями або відчуттям важкості в правому підребер'ї. Ці болі носять постійний характер протягом всього дня, посилюються при фізичному навантаженні, їзді, вживанні жирів, смажених або гострих страв і заспокоюються в стані спокою.
2
Подібні болі передаються в праву лопатку, спину, можуть відчуватися в правій стороні шиї. Вони супроводжуються нудотою, блювотою, відрижкою, печією, метеоризмом, здуттям живота і гіркотою в роті.
3
Для захворювань печінки можуть бути характерні м'язова слабкість, швидка стомлюваність, млявість, дратівливість, зниження працездатності, непереносимість жирів і порушення апетиту.
4
Нерідко присутні головні болі, навіть схильність до непритомності. Іноді на шкірі помітні невеликі крововиливи. У жінок може відбутися порушення менструального циклу, у чоловіка виникнути проблеми з потенцією.
5
Під час хвороби печінки іноді ви можете спостерігати появу жовтого відтінку шкіри. Одночасно з цим відзначається наявність темного кольору сечі і знебарвлення калу. На тлі жовтяниці, тим тривалішою, розвивається шкірний свербіж, що говорить про підвищення в крові кількості компонентів жовчі.
6
Найважчим дифузним захворюванням печінки є цироз печінки. Серед зовнішніх симптомів хвороби можна відзначити нездужання, поганий сон, слабкість. Періодично проявляється жовтяниця, шкірний свербіж і крововиливи на шкірі. Хвора людина худне внаслідок порушення травлення і всасиванія.Очень часто на шкірі можна спостерігати розширення дрібних кровоносних судин. Шкіра долонь червоніє, у чоловіків збільшуються молочні залози. Для цирозу печінки характерні болі в правому підребер'ї, збільшення і здуття живота.
Корисна порада
Нерідко багато захворювань печінки протікають з маловираженими клінічними симптомами, однак само ускладнення може нести величезну загрозу людському здоров'ю і навіть життю. Тому при будь-яких підозрах на хвороби печінки або для профілактики їх розвитку зверніться за консультацією до лікаря, по необхідності пройдіть ультразвукове обстеження, комп'ютерну томографію або лапароскопію. Деякі захворювання взагалі проходять безсимптомно (стеатоз печінки, гемангіома) і виявляються тільки при УЗД збільшенням розмірів печінки.