Як визначити змотаний спідометр.

Часто продавці б/у автомобілів предалагают машини з маленьким пробігом і за порівняно невелику ціну. Однак приводів для радості тут небагато, насправді у машини може бути набагато більше проблем, ніж здається з першого погляду. І часто скручений пробіг можна визначити за зовнішніми ознаками автомобіля.
Інструкція
1
Першим ділом зверніть увагу на непрямі ознаки, які допоможуть визначити, скільки ж насправді кілометрів проїхав автомобіль. Дуже вніматеьно подивіться на водійське місце. Якщо кермо досить потертий, сидіння або чохли уже зношені, а накладки на педалях стерлися, то це говорить про те, що автомобіль експлуатується вже досить тривалий час. Якщо вказаний підозріло маленький пробіг, то значить, що він був точно скручений.
2
Зробіть підрахунок. У середньому, машина, яка експлуатується звичайним водієм, які не займаються пасажирськими перевезеннями, проїжджає за рік близько 15 т. Км. Помножте даний пробіг на кількість років автомобіля і ви отримаєте приблизну цифру, яка ближча до реальності, ніж показник одометра.
3
Найчастіше скручують пробіг у автомобілів, які були завезені з Європи, Японії та США. Якщо автомобіль ввозиться з Європи, то на митниці здійснюється накручування показників у бік збільшення, щоб знизити митні витрати, оскільки до недавнього часу враховували як зовнішній стан авто, так і його пробіг.
4
Визначайте ступінь зносу автомобіля не за показником одометра, а за ступенем зносу движка, станом кузова та інших вузлів. Тиск в масляній системі, знос шківів двигуна, колір вихлопу розкажуть куди більше, ніж показник пробігу.
5
Під капотом іномарок часто зустрічаються наклейки, які міг забути зняти автовласник, на яких вказується дата проведення тієї чи іншої операції з обслуговування (проходження техогляду або заміна масла). Відкрийте капот і подивіться наявність даної бирки. Також якщо автомобіль досить нового модельного ряду, то пошукайте наклейку виготовлювача.
Корисна порада
Якщо у все ж виникають сумніви, то зверніться до фахівців автосервісу, які зможуть на око визначити пройдений автомобілем шлях з точністю до 10000 км.
Спідометри прийнято зображати на рекламних матеріалах, коли потрібно підкреслити швидкість роботи пропонованого товару або виконання рекламованої послуги. Особливо часто до цієї метафорі вдаються інтернет-провайдери.
Інструкція
1
Оберіть форму циферблата спідометра. Він може бути круглим або напівкруглим, з плоскою стороною внизу. Якщо він об'єднаний з іншими приладами, наприклад, тахометром, Паливним і т.п., намалюйте загальний циферблат, що має форму трапеції з округленими кутами. Спідометри з циферблатами інших форм зустрічаються порівняно рідко.
2
Першою намалюйте стрілку, оскільки вона знаходиться на передньому плані. Якщо ж намалювати її після поділів і написів, частина їх доведеться стерти, тому так поступайте лише в тому випадку, якщо малюєте олівцем. У круглого спідометра стрілка починається в середині кола, у напівкруглого - в середині плоскої лінії. У другому випадку частина її розташована за межами видимої частини циферблата. Товщина стрілки зменшується від початку до кінця. Розташуйте її так, щоб вона вказувала майже на останнє поділ.
3
Сама шкала з розподілами повинна займати на круглому спідометрі приблизно дві третини довжини кола, а на полукруглом - майже весь півколо. Вона повинна перебувати на деякій відстані від кордонів циферблата. Ділення нанесіть рівномірно через кожні 10 кілометрів на годину. Непарні поділу нумерувати не обов'язково. Градуювати спідометр слід з деяким запасом в порівнянні з максимальною конструктивної швидкістю транспортного засобу, наприклад, у мопеда останнє поділ може символізувати швидкість в 60 або 70 км/год, незважаючи на те, що насправді він може розвивати не більше 50. На спідометрі вантажівки , автобуса, тролейбуса останнє поділ зазвичай відповідає швидкості в 120 км/год, малолітражного легкового автомобіля - 180, автомобіля високого класу - 200. У середині шкали, трохи нижче її центру, нанесіть позначення розмірності - км/год. Малюючи в кольорі, можна зробити ділення зі швидкостями від 100 км/год і вище червоними.
4
Якщо зображення спідометра використовується в рекламі провайдера, його градуювання може відрізнятися від класичної. Так, у випадку, якщо провайдер забезпечує швидкість доступу в 10 мегабіт в секунду, поруч з останнім поділом може розташовуватися число 12, а стрілка - вказувати на поділ 10. Відповідно слід змінити і позначення розмірності на МБ/с.
5
Сучасний спідометр не може обійтися без одометра. Якщо він механічний, намалювати доведеться два лічильника - над і під центром. Вони є барабанними, тобто, між цифрами розташовані вертикальні лінії, що позначають межі окремих барабанів. Електронний одометр має дисплей, розташований під центром циферблата. Він світиться зеленим або жовтим, і на ньому розташовані дві або три рядки прямокутних цифр. Подивитися, як вони виглядають, можна на калькуляторі.