Як подолати страх води.

Побоюючись входити у воду, ви позбавляєте себе радості занурення, задоволення від відчуття того, як ви володієте своїм тілом. Замість цього ви не можете освіжитися в спекотний день, уникаєте поїздок на морські курорти і т.д. Тільки довга робота над своїми страхами допоможе вам подолати аквафобія.
Інструкція
1
Визначте причину свого страху. Ви можете боятися води, тому що колись пережили стресову ситуацію, пов'язану з предметом вашого страху. Маленькі діти іноді бояться плавати неусвідомлено, у них спрацьовує інстинкт самозбереження, і часто ця фобія переноситься у доросле життя. Ефективно боротися зі страхом можна тільки тоді, коли ви визначите природу своїх відчуттів.
2
Навчіться плавати. Це найдієвіший метод позбавлення від фобії - зустріти її активним опором. Плавати може будь-яка людина, незалежно від віку, комплекції і особливостей будови тіла. Знайдіть хорошого інструктора і поступово, крок за кроком, наближайтеся до своєї мети. Ні в якому разі не слухайте порадників, які пропонують стресовий метод - людини, яка не вміє плавати, кидають у воду і чекають, коли він сам випливе. Такий підхід тільки посилить ситуацію, «зажене» ваш комплекс глибше. Плавати слід вчитися.
3
Переборюйте свій страх на відкритих водоймах. У літні місяці поїздки на річку, водосховище, озеро або до моря вважаються традиційними. Завжди користуйтеся можливістю побути ближче до води. У компанії друзів або родичів ви зможете позасмагати і будете почувати себе впевненіше, не відчуваючи сорому за свій страх. Для початку пробуйте просто походити по березі босоніж, подивитися на воду, покидати камінчики, потім входьте у воду, поступово і повільно. Пориньте, адже вам напевно буде дуже жарко.
4
Міняйте асоціації. Необхідно змінити ваше сприйняття води з негативного на позитивне - призначайте побачення на березі каналу або моря. Перебуваючи у відпустці, обов'язково заведіть приємний курортний роман. Як тільки ви почнете асоціювати воду з хорошими спогадами і позитивними емоціями, завершиться процес психологічного відторгнення.
5
Використовуйте загальноприйняті методи боротьби з фобіями. Популярна арт-терапія - ви малюєте те, що вас напружує і змушує відчувати негативні емоції. Зобразіть на папері хвилі, супутні предмети, використовуючи яскраві фарби, а потім позбудьтеся малюнка - спаліть, порвіть, викиньте і т.д. Найчастіше уявляйте себе у воді - як ви пливете, лежите на спині, погойдуючись на хвилях, відчуваючи при цьому свою силу і впевненість.