Як знайти роботу швидко.

З колишньої роботи з тих чи інших причин довелося раптово піти, а про нову ви поки не замислювалися і вже давно не заходили на сайти з пошуку роботи. Знайти хорошу роботу за два-три тижні, навіть за місяць зовсім не просто. Що робити, якщо це необхідно?
Інструкція
1
Пошук роботи - теж робота. Підійдіть до нього з усією серйозністю. Додайте своє резюме на як мінімум п'яти сайтах з пошуку роботи (серед них повинні бути www.hh.ru, www.superjob.ru, www.rabota.ru). Оновлюйте його кожен день, щоб воно завжди було одним з перших для роботодавця. Розсилайте всім роботодавцям, які хоча б теоретично можуть бути вам цікаві. Не бійтеся здатися трохи настирливими, вам же потрібно швидко знайти роботу. Тим більше, шукачів на хороші вакансії завжди багато.
2
Приділіть увагу вашому резюме - зробіть його коротким, але інформативним. Вкажіть ваші досягнення на минулих місцях роботи, додаткова освіта, стажування. Резюме має представляти вас найкращим чином.
3
Щоразу, відправляючи резюме, не забувайте писати супровідний лист. Воно являє собою "короткий переказ" вашого резюме, оскільки менеджери по кадрам не завжди встигають переглянути всі надіслані резюме. Завдання цього листа - привернути увагу саме до вашого резюме. Тому, крім "стислого переказу" того, де ви вчилися, працювали і що вмієте, в ньому потрібно обґрунтувати, чому ви звернули увагу саме на цю компанію і хочете працювати саме в ній. Покажіть вашу обізнаність, наприклад, якщо компанія іноземна, напишіть, що вас приваблює мультикультурна середу, що ви хотіли б удосконалювати свої знання іноземної мови. В супровідному листі дуже важливо звернення: вкрай небажано починати з безособового "шановна компанія", краще згадати назву компанії.
4
Користуйтеся зв'язками - друзями і родичами. Обов'язково обдзвоните їх і поцікавтеся, чи не шукає компанія, в якій вони працюють, фахівця вашого профілю? Соромитися не варто, адже кожен з нас може опинитися в ситуації, коли йому потрібно терміново знайти роботу.
5
Не забувайте про ярмарки вакансій - вони проводяться регулярно. Шанс знайти роботу на них невисокий, але варто спробувати, особливо якщо є вільний час.
6
В інтернеті не варто обмежуватися тільки сайтами з пошуку роботи. Складіть список успішних компаній, в яких ви хотіли б працювати, і переглядайте їх сайти. Багато компаній розміщують на своїх сайтах вакансії. Також варто заходити на форуми, де спілкуються фахівці у вашій сфері, оскільки там теж іноді розміщують вакансії.
7
Готуйтеся до кожного співбесіди: як мінімум, варто зайти на сайт компанії, в яку вас запросили на співбесіду, і подивитися, чим вона займається. Кандидат, якому все одно, де працювати, може здатися нецікавим.
8
Якщо пошуки роботи все ж затягнулися, або якщо вам зробили не дуже гарний, а то і сумнівну пропозицію, не поспішайте погоджуватися тільки через гроші. Майже в будь-якій сфері можна заробляти на дому - принаймні, на скромне життя. Ті, хто добре знає іноземну мову, можуть брати переклади на будинок, ті, хто пише, можуть займатися копірайтінгом і т.д. Якщо ви довгий час не можете знайти підходящу вакансію, краще візьміть невелику підробіток і шукайте роботу далі. Таким чином, у вас будуть кошти, і ви зможете шукати відповідну саме вам роботу ще якийсь час.
Зверніть увагу
Тут час і гроші - поняття нерозривні. Якщо за два місяці ви не знайдете нову роботу, то ваша "вартість" на ринку праці почне стрімко падати. Взагалі, немає незатребуваних професій - є люди, які просто не вміють шукати роботу. І справа тут не тільки в професіоналізмі і досвіді. Щоб успішно подолати стрес і швидко знайти нове місце роботи, необхідний цілий набір особистих якостей.
Корисна порада
Хоча в багатьох випадках рішення одне - шукати роботу. Шукати роботу це ціле мистецтво, і чим швидше здобувач вміє це робити, тим він більш майстерний професіонал. Давайте спробуємо навчитися як професійно шукати роботу або, вірніше, знаходити її. Шукати адже вміють все, а ось швидко знаходити одиниці. Спосіб перший знайти роботу. Постійно шукати Вакансії. За статистикою найшвидше знаходять роботу ті люди, які працюють над пошуком постійно.