Як зміцнити паркет.

Якщо ви втомилися від постійного скрипу вашого паркетної підлоги, не поспішайте від нього позбавитися. Адже паркет набагато краще, екологічніше і затишніше більшості підлогових покриттів. Спробуйте провести його реставрацію. Це цілком можна зробити власноруч.
Інструкція
1
Вирівняйте поверхню. Від довгих років експлуатації деякі паркетні дошки сильно виступають. Видаліть ці нерівності за допомогою рубанка. Робити це необхідно вздовж волокон дерев'яної планки.
2
В розхитаних паркетних дошках просвердлите отвори потрібного розміру, через які прикріпіть їх до основи.
3
Якщо ви бажаєте позбутися паркетного скрипу, просвердлите між скрипучими мостинами отвір під кутом 45 градусів і глибиною близько 6 мм. У цей отвір потрібно вбити дерев'яний штифт, попередньо оброблений клеєм. Виступаючий кінець цього штифта зріжте. Альтернативним варіантом штифтів є густа акрилова шпаклівка.
4
Перевірте, чи немає на поверхні паркету виступаючих цвяхів, якщо є - утопите їх в деревину. Закрийте тріщини і зазори. Для цього підійде суміш із дрібних тирси та паркетної підлоги, за допомогою шпателя заповніть порожнечі.
5
Після того як клей підсохне, розведіть шпаклівку до рідкого стану і цією сумішшю покрийте всю підлогу. Це допоможе вирівняти тон всій поверхні. Коли шпаклівка повністю висохне, проведіть повторне шліфування за допомогою дрібної наждачного паперу.
6
Скористайтеся пилососом для повного очищення підлоги від пилу і тирси. Від якості очищення залежить якість майбутнього лакового покриття. На завершення всього покрийте паркетну підлогу лаком або мастикою. Це рекомендується робити хоча б три рази. Щоб була видна фактура дерева, найкраще підійде безбарвний лак, а містику підбирайте під породу дерева.
7
Якщо ви хочете в результаті отримати максимально рівну поверхню, між покриттями проведіть проміжну шліфовку.