Як поліпшити вестибулярний апарат.

Якщо подорожі на машині, автобусі, літаку чи яхті є для вас жорстоким випробуванням, швидше за все, у вас проблеми з вестибулярним апаратом. Симптоми заколисування - нудота, запаморочення, біль у шлунку. Усього цього можна уникнути, якщо поліпшити вестибулярний апарат.
Інструкція
1
Пройдіть обстеження в медичному закладі. Іноді заколисування буває симптомом захворювань серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту або обмінних порушень. Особливі побоювання повинні викликати випадки різкого погіршення самопочуття під час поїздок. Вилікувавши основне захворювання, ви автоматично позбудетеся і від проблем з вестибулярним апаратом.
2
Зміцнюйте вестибулярний апарат за допомогою занять спортом. Найкраще для цих цілей підходять плавання, біг, волейбол, баскетбол. Ці види спорту зміцнюють певні групи м'язів, розвивають координацію рухів і, як наслідок, підсилюють стійкість до закачування.
3
Підвищуйте рівень роботи вестибулярного апарату спеціальними вправами на стійкість і координацію. Виконувати їх досить складно, тому починати варто з невеликої кількості повторів і утримання положення тільки на кілька секунд. Збільшуйте тривалість вправ у міру поліпшення роботи вестибулярного апарату. Сигналом того, що ви досягли своєї мети, буде здатність робити вправи в повному обсязі і з хорошим самопочуттям.
4
Початкове положення: встаньте прямо, ноги - разом, руки - в сторони. Закрийте очі. Стійте 30 секунд. Опустіть руки вільно і стійте ще 20 секунд.
5
Прийміть вихідне положення. Підніміться на носках. Утримуйте положення 15 секунд. Закрийте очі і стійте ще 15 секунд. Опустіть руки та утримуйтеся в цьому положенні 15 секунд.
6
Підніміться на носках, руки - вздовж тіла. Голову відкиньте назад. Стійте 10 секунд. Закрийте очі і утримуйте становище ще 7 секунд.
7
Підніміться на носках і швидко зробіть головою 10 нахилів вперед.
8
Встаньте на одну ногу, руки - в сторони. Стійте 15 секунд. Закрийте очі і стійте ще 10 секунд. Поміняйте ногу і повторіть вправу.
9
Якщо вправи не допомагають, зверніться в спеціалізований лікувальний заклад, який має тренажери для вестибулярної тренування. З їх допомогою вам підберуть ефективну профілактику від заколисування.