Як накрохмалити тюль.

У справжніх господинь в будинку все повинно бути ідеально. Це і випрасувана білизна, і власноруч пов'язані серветки, і накрохмалені скатертини і тюль. Все це створює в будинку затишок і святковий настрій. Але не всі знають, як правильно крохмалити речі, в першу чергу тюль.
Інструкція
1
Накрохмалені речі надають урочистість обстановці. Крім цього, вони мають відмінний зовнішній вигляд і довше зберігає форму, менше мнуться і забруднюються. Природно, не всі білизну слід крохмалити. Наприклад, не варто цього робити з натільною білизною або постільними речами, оскільки вони перестають пропускати повітря. А ось скатертини, серветки, комірці та манжети блузок, а також тюль без крохмалю не обійдуться.
2
Існує кілька способів крахмаленія: м'яке, середнє і жорстке. Для м'якого подкрахмалювання візьміть 1 ч.л. крохмалю на літр води. Таким способом крохмалять сукні та блузи. При середньому подкрахмалювання досить 2 ч.л. крохмалю на літр води. Спочатку розмішайте крохмаль в невеликій кількості холодної води, потім влийте в нього киплячу воду. Не забувайте весь час помішувати розчин, щоб не було згустків. Трохи більше - близько 2 ст.л., знадобиться для жорсткого крахмаленія. Накрохмалені речі необхідно віджати і загорнути в тканину. При прасуванні вони обов'язково повинні бути вологими. Але перед тим як гладити, розкладіть речі на столі і протріть їх ганчірочкою. Таким чином, ви зможете рівномірно розподілити крохмаль і зняти його надлишок.
3
Тюль зазвичай крохмалять м'яко. Для цього необхідно приготувати розчин у вигляді клейстеру. Отже, візьміть 2 ст.л. крохмалю і розмішайте в невеликій кількості холодної води. Додайте до цього розчину гарячу воду і підігрівати його до тих пір, поки не вийде прозорий крохмальний клейстер. При цьому необхідно безперервно помішувати клейстер, щоб у вас не утворилося грудочок. Якщо ж цього уникнути не вдалося, процідіть отриманий клейстер через ситечко або марлю. Після цього долийте в розчин потрібну кількість холодної води і ретельно розмішайте. Опустіть в нього речі приблизно на півгодини. Потім відіжміть тюль, злегка просушіть і пропрасуйте ще вологим.