Як відкрити гімназію.

Сьогодні таким освітнім закладом, як гімназія, вже нікого не здивуєш. Однак до шкіл, на базі яких зазвичай і відкриваються гімназії, в даний час пред'являються більш високі вимоги, ніж, припустимо, 15-20 років тому.
Інструкція
1
Проведіть засідання педколективу школи і запропонуйте викладачам взяти участь у розробці статуту майбутньої гімназії, а також нових освітніх програм з урахуванням усіх сучасних вимог до освіти та профілю, на якому буде спеціалізуватися знову організоване навчальний заклад. Розробіть план наукової роботи гімназії.
2
Зверніться до Департаменту освіти з протоколом засідання педколективу і поставте адміністрацію до відома про майбутню реорганізацію навчального закладу. Уточніть всі стандарти для формування подібної установи (наприклад, склад штату, умови прийому, наповнюваність класів, навчальне навантаження та ін.). Узгодьте з департаментом всі витрати на матеріально-технічне оснащення навчальної та наукової роботи.
3
Проведіть ще одне засідання педагогічного колективу за участю членів батьківського комітету та представників Департаменту за освітою. Розкажіть про те, що планується зробити для перетворення школи в гімназію. Вислухайте пропозиції та заперечення. Запропонуйте педколективу взяти участь у розробці навчального плану гімназії з урахуванням всіх стандартів, а також можливих пропозицій по включенню в план додаткових навчальних дисциплін. Оголосіть про майбутню переатестації педагогів.
4
Проведіть переатестацію педагогів. За її підсумками складіть новий штатний розклад і оголосіть, якщо це необхідно, конкурс на заміщення вакантних посад викладачів першої та вищої категорій. Запросіть і педагогів, провідних додаткові дисципліни.
5
Ознайомтеся з новими навчальними програмами і відправте їх на розгляд Департаменту освіти. Програми повинні бути атестовані.
6
Закупіть все необхідне обладнання та літературу для забезпечення навчальної та наукової роботи. Для оптимізації процесу навчання в гімназії вам, можливо, буде потрібно і переобладнати деякі приміщення в будівлі школи, що в обов'язковому порядку має бути погоджено з адміністрацією міста.
7
Зверніться до Департаменту освіти для отримання нової ліцензії на надання освітніх слуг. У ліцензії має бути зазначено найменування освітньої установи - «школа-гімназія».
8
Оголосіть прийом учнів до гімназії на конкурсній основі. Створіть офіційний сайт, на якому розмістіть всі нормативні документи навчального закладу. Замовте офіційні бланки з новим логотипом освітньої установи.
9
Щоб отримати акредитацію, вам необхідно, щоб ваша гімназія проіснувала в цій якості не менше 5-ти років, Тільки після отримання акредитації ви зможете також і переоформити ліцензію, в якій буде вказано - «гімназія».