Як побороти сором'язливість.

Те кидає в піт, то холонуть і тремтять руки ... Серце шалено калатає, і вам хочеться зникнути, а ще краще провалитися крізь землю. Що це таке ?! Звичайна сором'язливість, яка розчулює оточуючих, але пригнічує того, хто не може її подолати.
Інструкція
1
Постарайтеся себе зрозуміти. Причин виникнення сором'язливості може бути багато, але, зрозумівши, з чим вона пов'язана в вашому конкретному випадку, буде легше визначити, як з нею справлятися. Адже деякі ситуації можна пом'якшити або навіть уникнути їх.
2
Об'єктивно оціните ситуацію. Сором'язливим людям часто здається, що всі навколишні дивляться саме на них. Але якщо ви неупереджено подивитеся за людьми, то зрозумієте, що їм і діла немає до вас - все вирішують свої труднощі і проблеми.
3
не зосереджуватися на думці інших. Кожна людина має різні уявлення про життя в цілому та її окремих областях зокрема. Непотрібно підлаштовуватися під думку інших людей, адже всім не можливо догодити. Пам'ятайте, що ви є індивідуальною особистістю, яка має право на свою точку зору, а не зобов'язана прогинатися під інших.
4
Правильно ставтеся до своїх помилок. Кожна людина може образити словом і ділом, обмовитися і невдало пожартувати. Не потрібно звинувачувати себе за необачність.
5
Зберігайте почуття гумору. З легкість перевести ситуацію в жарт дано не кожному, але людина, здатна це зробити, зможе «пом'якшувати гострі кути» і згладжувати незручні ситуації.
6
Спілкуйтеся з людьми. Зазвичай сором'язливість властива замкнутим і малообщітельним людям. Але якщо поставити перед собою мету спілкуватися з великою кількістю людей, то з часом ви зрозумієте, що це не страшно і побачите, що вже менше відчуваєте незручності в товаристві інших.
7
Знайдіть в собі позитивні сторони. Коли вам буде ніяково за себе, то згадайте про те хороше, що є в вас. Розумне почуття гордості допоможе підбадьоритися і подолати сором'язливість.
8
Ведіть себе природно. Люди помічають нещирість і лицемірство. Якщо ви будете триматися награно, то у інших пропаде бажання проводити з вами час. Звичайно, немає нічого поганого в тому, щоб наслідувати якомусь хорошій якості, але не потрібно здаватися краще, ніж ви є насправді.
9
Не уникайте ситуацій, що викликають сором'язливість. Тренуйте себе і долайте внутрішні бар'єри, а не обходьте їх стороною. Тоді прискорене серцебиття і холодний піт залишаться в минулому.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=J59LP-m_oGI