Як підтримати хвору людину. Як підтримати людину в хвороби.

В період хвороби будь-якій людині необхідна турбота і підтримка близьких людей. Незалежно від того, є хворим дитина чи дорослий, знаходиться він на лікарняному ліжку або будинку, близькі люди цілком здатні проявити свою участь.
Інструкція
1
Щоб підтримати близької вам людини під час хвороби, в першу чергу потрібно дати зрозуміти, що він залишається для вас таким же рідним і потрібним. І навіть якщо хвороба порушила якісь ваші плани щодо роботи, особистого життя, поїздок, поясніть, що його стан не стане для вас тягарем або тягарем, а турбота про нього - важлива частина вашого життя.
2
Говоріть слова любові і підбадьорення. Проводьте більше часу з хворою людиною, розмовляйте з ним. Діліться тими новинами і подіями, що відбулися у вас на роботі або протягом усього дня. Запитуйте ради. Таким чином, ви підкреслите, що ваше ставлення до коханої людини не змінилося через те здоровий він чи хворий. Ви як і раніше цінуєте і дорожите його думкою.
3
Хворі навіть у стані коми здатні розрізняти голоси рідних, а також можуть відчувати певні почуття. Тому вимовлені вами добрі слова нададуть тільки позитивний вплив на близьку людину. Розмовляйте, навіть якщо вам здається, що вас не чують.
4
Придумайте заняття, яке доставляло б задоволення людині, за якою ви доглядаєте під час хвороби. Ви можете просто подивитися разом якусь програму по телебаченню, почитати книгу, послухати музику. Якщо це дитина - зробіть разом з ним якусь саморобку, намалюйте картину, зберіть мозаїку. Головне - ваша присутність і участь. У стані хвороби багато відчувають себе самотніми, тому спільне заняття - це якраз те, що може принести радість і підбадьорення людині, яка хвора.
5
Постарайтеся розважити і відвернути пацієнта від його хвороби. Створіть затишну атмосферу в приміщенні, де він знаходиться. Якщо це лікарня - принесіть туди якісь будь-які домашні речі, фотографії, книги. Можна з дому принести улюблене кімнатна рослина. Якщо хворий перебуває вдома - зробіть йому подарунок, не чекаючи для цього особливого приводу. Більшість онкологічних хворих, перебуваючи в депресії, схильні «опускати руки». Тому дбаючи такого роду, ви подасте приклад віри, що у нього, як і у вас, є завтрашній день, а значить, і здорове майбутнє.
6
Якщо захворювання не носить інфекційний характер, запросіть в гості друзів. Приготуйте улюблене частування. Чаювання з друзями або колегами по роботі, можливо, поліпшить настрій і додасть сили для боротьби з хворобою.
Корисна порада
І важливий момент - не забувайте про себе. Шукайте в кожній ситуації позитив, спілкуйтеся з друзями і близькими. Займайтеся спортом, добре харчуйтеся. Якщо у вас буде здорове мислення, оптимістичний настрій і великий запас терпіння, хвора людина, що знаходиться поряд з вами, буде почувати себе комфортно і надійно.