Як знайти кубічний метр. вимір кубічного метра.

При вирішенні задач, пов'язаних з вимірюванням об'єму, як правило, використовується стандартна одиниця виміру цієї величини - кубічний метр. В кубометрах вважають обсяги (кубатуру) приміщень, витрата води і газу, кількість деяких будматеріалів. Так як кубічні метри - стандартна міжнародна фізична одиниця (СІ) вимірювання об'єму, то в них зазвичай перекладають і решта позасистемні одиниці (літри, кубічні сантиметри і кубічні дециметри)
Вам знадобиться
  • - таблиця щільності речовин;
  • - калькулятор;
  • - комп'ютер.
Інструкція
1
Якщо обсяг фізичного тіла (тари, приміщення) відомий, але заданий під позасистемних одиницях, просто помножте його на відповідний коефіцієнт. Наприклад, щоб знайти кубічні метри, знаючи кількість літрів або кубічних дециметрів, помножте кількість літрів на одну тисячну (або розділіть на тисячу).
2
Якщо обсяг заданий у сантиметрах кубічних, то помножте його на одну мільйонну (0,000001). Якщо обсяг вимірюється в міліметрах кубічних, то для перекладу в кубометри помножте це число на одну мільярдну (0,000000001)
3
Приклад: знайти кількість кубічних метрів побутового газу, що міститься в стандартному «пропановому» баллоне.Решеніе: обсяг звичайного балона становить 50 літрів. Помножте це число на 0,001 - отримаєте 0,05 м? .Відповідь: Обсяг балона з газом - 0,05 кубометров.Прімечаніе. Газ в балоні знаходиться в зрідженому стані і під великим тиском, тому насправді його обсяг набагато більше.
4
Якщо відома маса тіла, то для знаходження кількості кубічних метрів помножте масу на щільність. Маса повинна бути виражена в кілограмах, а щільність в кг/м ?. Результат в цьому випадку вийде в метрах кубічних. Щільність речовини можна знайти у відповідних довідниках або виміряти самостійно. Врахуйте, що щільність води дорівнює 1000 кілограм на метр кубічний. Приблизно цього ж значенню дорівнює і щільність багатьох використовуваних на практиці рідин.
5
На практиці часто знайти кількість кубічних метрів допомагає форма предмета (ємності, приміщення). Так, наприклад, якщо тіло являє прямокутний паралелепіпед (стандартна кімната, коробка, брусок), то його обсяг буде дорівнює добутку довжини, ширини і висоти (товщини) предмета.
6
Якщо ж підстава предмета має більш складну форму, але постійну висоту, то помножте площу основи на висоту. Так, наприклад, для циліндра площа підстави буде дорівнювати «пі» «ер» квадрат (? R?), Де r - радіус кола, що лежить в основі.