Як припаяти тюльпан.

«Тюльпанами» в розмовній мові називають роз'єми RCA, які використовуються для передачі звуку і відео. Це ті самі триколірні наконечники дроти, що підключає DVD або VHS-програвач до телевізора. Жовтий виводить відео, а білий і червоний, відповідно для виведення звуку. Іноді потрібно припаяти такий наконечник, що абсолютно не складно.
Вам знадобиться
  • - паяльник;
  • - олово;
  • - каніфоль;
  • - RCA (власне, сам тюльпан);
  • - кабель;
  • - ніж (запальничка, сірники).
Інструкція
1
Приготуйте кабель для пайки. Зніміть ізоляційний шар, не пошкодивши сам кабель. Якщо він багатожильний, то постарайтеся не відірвати або відрізати жили. Зачистити можна двома найпоширенішими способами. Візьміть ніж або лезо і проведіть по ізоляції проводу. Акуратно потягніть за відрізаний край та ізоляція злізе, не пошкоджуючи токоведущую частину. Якщо у вас це не виходить, то запальничкою або сірниками підпаліть ділянка кабелю, який необхідно зачистити і після розм'якшення ізоляції зніміть її матеріалом, стійким до горіння.
2
Візьміть паяльник і приготуйте його до роботи, заздалегідь зачистивши його наконечник. Для цього можна використовувати напилок, а в деяких випадках кромку на дні керамічного посуду, якщо нічого під рукою немає. Нагрійте край дроти в каніфолі. Далі нанесіть на кабель паяльником олово. Даний процес називається лудіння. Зв'язок, як відео, так і аудіо буде значно якісніше.
3
Відріжте зайвий кінець дроту, щоб вистачило для припайки до RCA. Для уточнення прикладіть до тюльпана кінець відео.
4
Приготуйте сам наконечник RCA. Дуже акуратно зніміть ізоляцію, яка надіта на ньому. І протріть його від пилу і знежирте.
5
Нанесіть паяльником трохи каніфолі і припаяйте провід оловом до внутрішнього пазу відеокабеля.
Зверніть увагу
Будьте акуратні з ізоляцією наконечника RCA, знімаючи. Вона може порватися і тюльпан доведеться міняти або, в крайньому випадку, ізолювати.
Корисна порада
Давайте охолонути припаяним елементам після припайки. Під час пайки тримайте добре нагрітими всі елементи пайки. Не поспішайте при пайку, і робота буде виглядати акуратніше, а також зв'язок буде чіткіше.