Як зробити інфрачервону підсвітку. Як зробити підсвічування дисплея своїми руками.

Інфрачервоне підсвічування дозволяє влаштувати таке освітлення об'єкта, яке невидимо для простого ока, зате добре помітно при використанні приладів нічного бачення, відеокамер (в т.ч., охоронних), цифрових фотоапаратів, телефонів з камерами та інших аналогічних пристроїв.
Інструкція
1
Візьміть китайський ліхтар на основі приблизно п'ятнадцяти білих світлодіодів. Витягніть з нього елементи живлення. Потім розберіть прилад, стежачи за тим, щоб не відірвати будь-які провідники (в такій техніці вони є вельми тонкими).
2
Знайдіть резистор, включений послідовно з платою, на якій розташовані світлодіоди. Випаяти його і виміряйте його опір. Потім замініть його на інший, у якого вдвічі більше як опір, так і потужність.
3
Визначте, де у білого світлодіода катод, а де анод. Для цього, попередньо замалювавши внутрішню структуру будь-якого діода та її розташування щодо плати, Випаяти його. За допомогою батарейки від материнської плати визначте, де у нього анод, а де катод. Замалюйте його цоколевку. Не допускайте короткого замикання цієї батарейки.
4
Придбайте інфрачервоні світлодіоди в таких же корпусах і в такій же кількості. У них визначте цоколевку тим же способом, використовуючи цього разу наполовину виряджену батарейку, а наявність світіння перевіряйте за допомогою мобільного телефону з камерою.
5
Тепер, дотримуючись полярності, замініть в ліхтарі все білі світлодіоди на інфрачервоні. Випайки білих світлодіодів виробляєте акуратно, щоб їх не пошкодити. Надалі використовуйте їх в інших конструкціях.
6
Встановіть батарейки в ліхтар. Увімкніть його, освітите невидимими променями простір, і переконайтеся за допомогою того ж телефону, що воно дійсно освітлене. Пам'ятайте, що хоча інфрачервоне випромінювання і значно безпечніше ультрафіолетового, направляти такий ліхтар прямо в очі не можна.
7
Для чого використовувати такий прилад? Якщо забезпечити його стабілізованою блоком живлення, підключеним замість батарейок, він стане в нагоді для нічного освітлення приміщення, де встановлена охоронна відеокамера. Вона зможе в темряві «бачити» не гірше, ніж на світлі. Також спробуйте сфотографувати той чи інший об'єкт тільки при світлі такого ліхтаря. Він буде виглядати дещо інакше, ніж при звичайному освітленні. Нарешті, при грі в пейнтбол в темряві такий ліхтар в поєднанні з телефоном з камерою послужить імпровізованим приладом нічного бачення.