Як визначити метиловий спирт.

Метиловий спирт - сполука, що належить до групи одноатомних спиртів. Метанол високотоксичний, всього 10 мл цієї речовини здатні викликати важке ураження центральної нервової системи, сліпоту, а 30 мл - смерть. Саме тому виникає необхідність його ідентифікації. Набагато простіше аналіз метилового спирту провести в токсикологічної лабораторії, але цілком можливо зробити найпростіше визначення навіть у домашніх умовах.
Інструкція
1
Метанол безбарвний, по запаху і смаку не відрізнити від етилового спирту. Проте якісно ці речовини істотно розрізняються. У зв'язку з цим і відбувається більшість отруєнь. Якщо в досліджуваному розчині міститься тільки один спирт, то визначити, який саме, труднощів не складе. Але якщо перед вами суміш спиртів або спирт з домішками, то дізнатися якісний і кількісний вміст можливо тільки в лабораторних умовах. Для визначення деяких спиртів (етанол, гліцерин) існує якісна реакція - йодоформна проба. Її проводять найпершою, щоб підтвердити або виключити вміст етанолу в метанолі. У результаті проведення проби випадають в осад яскраво-жовті кристали трійодметана (йодоформу). Метанол цю реакція не дает.C? H? OH + J? + NaOH = CHJ + NaJ + HCOONa + H? O
2
Багато якісні реакції на метиловий спирт засновані на перетворенні його в металевий альдегід (формальдегід). Налийте розчин в пробірку з газовідвідною трубкою, додайте перманганат калію в присутності сірчаної кислоти. В результаті відгону утворюється формальдегід, на який можна діяти різними реактивами. Реактив Шиффа дає стійке фіолетове забарвлення, хромотроповой кислота - фіолетове забарвлення розчину, гексаціаноферрат калію - синьо-фіолетове забарвлення, реактив Фелінга - чорний осад. Ці реакції є підтверджуючими на метанол.
3
У домашніх умовах дослідження можна провести за допомогою мідного дроту. Розжарите її над вогнем і опустіть в досліджуваний розчин. Якщо в ньому містився метанол, то з'явиться запах формаліну - різкий і дуже неприємний. З етанолом такого ефекту не будет.Колічественное визначення вмісту метанолу проводиться в лабораторних умовах титриметричний методами і газожидкостной хромотографии.