Як настелити паркет.

Внутрішній ремонт приміщення взагалі і житлових квартир зокрема включає настил або перестилання підлог. Встановлюються різні статеві покриття: прості дошки, паркет, ламінат, кам'яна плитка, килимове покриття. Дерев'яні дошки можуть бути підставою для ковроліну, паркету або ламінату.
Інструкція
1
Почніть з підготовки дощок необхідного розміру. На кожній дошці, в нижній її частині, виріжте фрезою борозну на глибину 2 мм. Борозну потрібно вирізати уздовж. Вона зробить зчеплення дощок з лагами в підлозі щільніше і забезпечить нормальну повітряну циркуляцію. Це запобіжить цвіль, надмірне зволоження і надмірне пересихання дощок.
2
Настелите на вирівняний підлогу листи фанери, контролюйте ухили рівнем, перепади висоти неприпустимі. Почавши стелити підлогу, встановіть маленький паз між стінкою і краєм дошки 1-2 см. Справа в тому, що з часом дошки трошки розійдуться. Цей паз стане запасним простором для розбіжності. Відзначивши паз, прибивайте дошку цвяхами до лагу. Цю та наступні дошки прибивайте цвяхами 4-5 см. Забивати цвяхи слід щільно, капелюшки повинні потонути в дереві на 2-3 мм. Бийте по 2 цвяха на одну лагу.
3
Залиште підлогу на 2-3 дні, після чого приступайте до власне укладання паркету. Нанесіть на підлогу креслення малюнка паркету, якщо вам це необхідно. За цим малюнком ви будете викладати дошки.
4
Обробіть підлогу спеціальним паркетним клеєм. Наносите клей по черзі на кожен ряд, щоб не пересихав.
5
Укладайте перший паркетний ряд за допомогою розкресленій дошки, на неї потрібно заздалегідь намалювати кут нахилу паркету, інакше ризикуєте отримати косою малюнок. Зверніть увагу, що першим викладається ряд з необрізаних дощок, а вже від нього - ряд до стіни з дощок випиляних.
6
Приєднувати дошки один до одного треба дуже щільно. Перед лакуванням, всі нерівності доведеться обробити шпаклівкою по дереву. Дуже зручно користуватися дошками, підготовленими до укладання заздалегідь. На них вже є необхідні для скріплення пази. Вони легко зчіплюються один з одним і прибиваються.
7
Самі останні дошки в настилах укладайте так, щоб залишалося 1-2 см до стіни. Після повної укладання всіх дощок можуть з'являтися зазори. Допустима ширина зазору - 1 мм.
8
Паркетні дошки можуть бути різної товщини. Тонкі кладіть на існуючий вже підлогу. Товсті годяться, щоб класти їх на настил з інших дощок або плит з деревної стружки. У більшості паркетні дошки робляться з твердого дерева. Це можуть бути тик, в'яз, береза, дуб. Сосна є м'яким варіантом матеріалу для паркету. Тверді породи накладаються на м'які. Ширина дощок варіюється від 130 мм до 200 мм. Стандартна довжина дошки складає 1,8-2,4 м.
9
Паркетна дошка з твердих порід має ряд переваг перед настилом з м'якої породи. Тверді породи більш довговічні. Тверда деревина завжди гарніше м'якою.
Корисна порада
При виборі дощок для настилу в треба дивитися на збереження матеріалу. Ніяких дефектів бути не повинно. Якщо помічаєте тріщини, сучки, кривизну або подібне, то від покупки утримайтеся. З часом все дефекти виявляться ще сильніше.
Ви прийняли рішення постелити паркетну дошку . У першу чергу задумайтеся про підготовку основи для нового покриття. Бетонну підлогу повинен бути ретельно вирівняний, не мати тріщин і западин. Старий текстильний настил або лінолеум попередньо вилучений. Дерев'яна підлога не повинен скрипіти і хитатися. Коли всі умови для основи підлоги ви врахували, саме час приступати до настилу паркетної дошки.
Вам знадобиться
  • - упаковки з паркетною дошкою;
  • - дерев'яний молоток;
  • - рулетка;
  • - клини;
  • - ножівка;
  • - лак;
  • - валик;
  • - шлифмашинка.
Інструкція
1
Вибирайте паркетну дошку з «плаваючим» з'єднанням. Це сучасне зручне скріплення матеріалів для підлоги між собою. Являє собою замкову систему і не вимагає склеювання. Не деформується при перепадах вологості і температури. Для початківця домашнього майстра - знахідка.
2
Розрахуйте кількість паркетної дошки для вашого приміщення. Паркетна дошка продається в упаковках. Вам необхідно знати, скільки коробок буде потрібно.
3
Заміряйте рулеткою площа кімнати. Потім порівняйте її з цифрою на упаковці. Там вказано, на яку площу поверхні розраховано її вміст. Додайте 10% на обрізки.
4
При укладанні підлоги дотримуйтесь певний температурний режим. У кімнаті має бути не менше 18 градусів тепла і вологість не вище 60%.
5
Покладіть на вирівняне основу підлоги прокладку, яка буде приглушати звуки і захищати паркетну дошку від зайвої вологи. Це може бути спінений поліетилен, листи фанери або ДВП, рулонне коркове покриття.
6
Залишайте між стінами і прилеглим до них полам по периметру приміщення шов для деформації, який складає 15 мм. Зафіксуйте це відстань клинцем або розпірками.
7
Укладати паркетну дошку можна уздовж стін, а можна по діагоналі. Тільки враховуйте, що при діагональному укладанні значно збільшується кількість обрізків.
8
Починайте укладати підлогове покриття з кута. Скріплюйте дошки один з одним системою "паз в гребінь". Користуйтеся дерев'яним або гумовим молотком, щоб дошки щільно прилягали один до одного.
9
Відшліфуйте покладений підлогу. Покрийте його фінішним лаком.
10
Встановіть плінтуса, прикрутивши їх до стін. Чи не притискайте їх щільно до підлоги, щоб у дошок була можливість розширюватися.
Корисна порада
Паркетна дошка зручна в експлуатації. При пошкодженні окремої дошки немає необхідності перестилати всю підлогу. Замініть тільки ту ділянку, який зіпсований.