Як навчитися цінувати час.

Час неможливо купити, якщо його не вистачає, і не можна зупинити, коли цього дуже хочеться. Управління часом в прямому сенсі не реально. Що б ви не робили, воно буде йти завжди з певною швидкістю. Але можна почати більше його цінувати, розумно витрачати і ставитися до нього з повагою.
Інструкція
1
З'ясуйте, на що ви витрачаєте свій час даремно, і постарайтеся цього більше не робити.
2
Візьміть за звичку свій день планувати заздалегідь, і в кінці дня складати на наступний день список справ. Запланована діяльність дає частіше кращий результат, ніж незапланована. Але не плануйте дуже багато справ, не намагайтеся свої сили переоцінити.
3
Вносьте в раніше вами складений список справ з'явилися нові завдання. Кількість інформації, яка надходить на роботі велике, тому утримати її в голові легковажно.
4
Розставляйте правильно пріоритети, встановлюйте їх за критеріями важливості і терміновості. Призначте для всіх завдань крайній термін, і спочатку виконайте ті, у яких пріоритет вище. Можливо, будуть зроблені не всі завдання з вашого списку, і це нормально.
5
Зупиніть свою увагу на одній якійсь завданню. Якщо людина концентрується на чомусь одному, то його мозок буде працювати більш продуктивно. Великі справи розбивайте на дрібніші. Такий принцип називають «з'їсти слона по шматочках».
6
Уникайте відкладання справ на потім і будь-якого зволікання.
7
Не дайте себе відвернути порожніми розмовами по телефону і просиджуванням в соціальних мережах.
8
Проведіть з користю той час, коли ви їдете в автобусі, метро, стоїте в пробці: почитайте книгу, прослухайте аудіо-уроки, повчіть іноземну мову і т.д.
9
Робіть перерви на 5 хвилин один раз на годину, розімніть шию, потягніться, виконайте повороти і нахили голови, що дозволить збільшити працездатність. Якщо у вас не виходить себе привчити робити перерви, то на свій комп'ютер встановіть спеціальну програму, яка на вибране вами час зможе заблокувати його роботу.
10
Спробуйте навчитися азам тайм-менеджменту, тобто планувати свій тиждень, день, виділяючи хвилин 15-20 на форс-мажорні обставини.
11
Пам'ятайте кожну секунду про те, що час - це дорогоцінний дар, і ваше життя тоді почне змінюватися чудесним чином.
12
І ви скоро помітите, що у вас утворилося вільний час. Не витрачайте його на чергове віртуальне спілкування, а зробіть краще приємне своїм рідним і проведіть з ними вільний вечір.
Ви часто спізнюєтеся? Час грає з вами в хованки і постійно десь губиться? Ви не самотні. Полиці книжкових магазинів заповнені рядами підручників і посібників з тайм-менеджменту. Але перш ніж почати керувати часом, потрібно навчитися його визначати. Найпростіше подивитися на годинник. Але що робити, якщо ви забули їх вдома?
Інструкція
1
Перше, що спадає на думку - поцікавитися у перехожих, котра година. Але в малолюдному місці або в чужій країні це може стати справжньою проблемою. А може ви надмірно соромливі? Озирніться довкола. На центральних площах часто зустрічаються вуличні годинники. Точний час можна легко дізнатися на вокзалах, автостанціях та аеропортах - там, де основні події чітко прив'язані до конкретного часу. У підземних станціях метрополітену на видному місці висять електронні табло, що відлічує хвилини і часи.Часто просте рішення приходить до нас в другу чергу. Майже у кожного в кишені або сумці лежить універсальний пристрій - мобільний телефон. І не важливо скільки він коштує і якого кольору. Вбудований годинник є в будь-якої моделі. Потрібно лише поглянути на екран, скільки там натікало.Вашімі помічниками по визначенню часу також стануть радіопередачі - діджеї часто називають поточний час. Приблизно зорієнтуйтеся в часі, проаналізувавши розклад транспорту, роботи магазинів і т.п.Раньше мати власні годинник могли собі дозволити небагато. В основному, час визначали по дзвону церковних дзвонів, що сповіщає прихожан про початок служби. Або в Санкт-Петербурзі, наприклад, досі існує традиція - кожен день опівдні давати збройовий залп зі стін Петропавлівської фортеці.
2
Ще складніше визначити час у темряві. Його не можна помацати, але можна почути. У деяких будинках ще можна побачити і почути годинник з боєм або годинник із зозулею. Сучасним дітям особливо подобаються будильники з функцією голосового відтворення поточного часу. Однак, прокинувшись посеред ночі, задумайтеся, наскільки раді будуть оточуючі прокинутися від повідомлення: "Точний час - 5:00 сорок одна хвилина!" Будильники і годинник зі світловим циферблатом або електронним табло - одне з найгуманніших і корисних винаходів людства. Розташуйтеся на ліжку в тій позі, як ви найчастіше спите, закрийте очі, знову відкрийте і визначте те місце, куди впав ваш погляд - це і буде оптимальне розташування таких годин. На жаль, цей спосіб навряд чи підійде людям з ослабленим зором.
3
За допомогою нескладних вправ ви можете розвинути внутрішнє відчуття времені.Строго дотримуйтеся режиму і розпорядок дня. Намагайтеся відстежувати і запам'ятовувати, скільки часу вам потрібно на ту чи іншу дію. Наприклад, щоб дістатися до роботи вам потрібно приблизно 30-40 хвилин, душ ви встигнете прийняти за 10 хвилин і т.д. Потрібно постійно пам'ятати, що час не може зупинитися по вашій волі, воно, як ріка, тече повз вас.