Як облаштувати садибу. Як облаштувати красиво садибу.

Добротний заміський котедж уже збудований, але одного будинку недостатньо для повноцінного життя - важливо благоустрій всієї території. Необхідно знати, що потрібно і як правильно це розташувати на земельній ділянці.
Інструкція
1
Продумайте план облаштування садиби. Складіть список всіх споруд, які ви припускаєте мати на ділянці. У кожного свої вимоги до щільності забудови, але будь садибі потрібні господарські споруди: гараж, майстерня, баня, сарай, гостьовий будиночок, теплиці і т.д.
2
Намітьте інженерні комунікації. Забезпечте ділянку водою і електроенергією. Якщо неможливо підключитися до міського електрики, подумайте про власний джерелі електроенергії. Також вирішите проблему забезпечення водою - зробіть свою свердловину і передбачте систему подачі питної води до котеджу і основним спорудам.
3
Проведіть розмітку території. Виділіть три основні зони: житлову, господарську та зону відпочинку. З північного боку розташуйте господарські споруди, що не вимагають багато світла. На території повинне бути освітлення і чисті доріжки до кожного будовою. Виберіть тротуарну плитку для облицювання доріжок - вона естетично виглядає і довговічна. Залиште місце для зони відпочинку і зелених насаджень з південної сторони. Так в жаркий день дерева заслонять вікна будинку від сонця. Подумайте про розташування альтанки - це має бути найзатишніше місце. А її розмір і стиль залежатиме від кількості гостей. Встановіть окремо під навісом стаціонарний мангал. Якщо ви не обмежені територією, влаштуйте штучна водойма або басейн. Використовуйте розташування споруд і зелені насадження так, щоб сховатися від сусідських поглядів.
4
Не обмежуйтеся практичним облаштуванням садиби. Приділіть увагу естетичному оформленню всієї території. Комфортність життя визначається не тільки просторим будинком і зручним переміщенням по ділянці. Продумайте декоративне оформлення простору навколо котеджу. Яскраві клумби, кущі та альтанка, обвита плющем, виділять функціональні зони. А зелені насадження вздовж доріжок об'єднають композицію будов і зроблять вашу садибу привабливою.
Зверніть увагу
Не розміщуйте споруди в безпосередній близькості один від одного.
Корисна порада
Почніть планування ділянки з нанесення дорожньої мережі.
На території Москви знаходиться велика кількість старовинних садиб з віковою історією, які відкриті туристам, охочим долучитися до культурної та історичної спадщини Росії. Не відстають від садиб і прекрасні московські парки - деякі з них часто не можна оглянути за один день, настільки велика їх територія.
Інструкція
1
Однією з найвідоміших московських садиб є Архангельське, три століття переходила з рук одних князів в руки інших. Сьогодні садиба виступає в ролі архітекурно-паркового ансамблю в класичному стилі, який зберіг всі основні елементи забудови і планування. На території садиби є багато терас, зелених галявин, стрижених паркових алей і чудових мармурових статуй.
2
Не менш відома в Москві і садиба Марфино, яку наприкінці 18 століття побудували талантливейшие кріпосні майстри під керівництвом видатних російських зодчих. В садибі часто влаштовували пишні прийоми, театральні вистави і концерти відомих європейських артистів, що гастролювали по Москві.
3
Садиба Середніково, в якій часто гостював сам Михайло Лермонтов, сьогодні вражає уяву туристів доглянутою територією, прекрасним ландшафтним дизайном, таємничим пейзажним парком і історичними інтер'єрами, що збереглися в Парадному домі Середніково. Не відстають від неї і садиби Кусково, Абрамцево, Горки Ленінські, Алтуф'єво і Мураново, на території яких знімають історичні фільми, проводять святкові заходи і демонструють туристам архіви колишніх знаменитих власників садиб.
4
Одним з найбільш відвідуваних парків Москви є гігантський парк Горького, який надає всі умови для максимально комфортного проведення часу з дітьми і коханими. В цьому міському місці культури і відпочинку дуже доступні ціни, а також повно різноманітних можливостей для розваг. Шанувальники більш спокійного відпочинку оцінять парк Музеон, що складається із затишних зелених оазисів, тихих алей, а також різноманітних пам'яток і скульптур.
5
Не менш затишний і Воронцовський парк, що славиться своїми численними ставками, тінистими алеями і продуманим ландшафтом, що дозволяє усамітнитися з природою і качечка, плаваючими в ставках. Любителі старовини найчастіше відправляються в парк Коломенське і Катерининський парк, тоді як за галасливими розвагами і активним відпочинком краще відправлятися в Сокольники і Царицино, де завжди панує атмосфера веселощів і позитиву.
Зверніть увагу
На облагороджування та озеленення московських парків регулярно виділяється велика сума грошей, тому вони є одними з кращих пам'яток столиці.
Корисна порада
Багато московських садиби пережили запустіння і розруху, однак на сьогоднішній день багато з них повністю відновили свій первинний вигляд.