Як отримати ліловий колір.

Пурпурний в природі зустрічається досить часто. Бузок, фіалки і багато інших квіти, мають саме таку забарвлення. У деяких європейських культурах ліловий вважається королівським кольором. Є його інтерпретація і у психологів. Перевага, яку людина віддає цьому кольору, часом трактується як схильність до самотності і роздумів. Ліловий не є одним з основних кольорів. Це означає, що його отримують шляхом змішування фарб.
Вам знадобиться
  • - колірний круг;
  • - каталог квітів NCS;
  • - фарби синього, червоного і білого кольорів;
  • - палітра;
  • - посуд для змішування.
Інструкція
1
З базових квітів можна отримати будь-які інші. Тому для експериментів з ліловим кольором візьміть саму маленьку коробку гуаші. У наборі може бути всього шість фарб або навіть чотири, і цього буде достатньо. Спочатку отримайте темно-фіолетовий колір. Змішайте в рівних пропорціях червону і синю фарби. Насправді у фіолетового кілька відтінків, в наборах художніх фарб дуже часто представлені два - «фіолетовий К» і «фіолетовий С». У першому випадку береться більше червоної фарби, у другому, відповідно, синьою. У колірному колі першому відтінок буде перебувати між фіолетовим і червоним секторами, а другий - між фіолетовим і синім.
2
Додайте в отриману фарбу білил. Ліловий колір має безліч відтінків, він може бути темним і світлим. Можна додати білила приблизно стільки ж, скільки було синьою і червоною фарб. Якщо вам потрібен ще більш світлий відтінок, додайте ще деяка кількість білої.
3
Можна зробити й інакше. Спочатку розбавте білилами синю і червону фарби. У вас вийдуть блакитна і рожева. Змішавши їх, ви отримаєте ліловий колір. І в цьому випадку теж можна спробувати зробити різні його відтінки. Додавши побільше блакитний, ви отримаєте колір, що знаходиться в синій частині спектра. Якщо більше рожевою, то відтінок знаходиться в червоній частині колірного кола.
4
При роботі аквареллю білила застосовуються вкрай рідко. У цьому випадку роль освітлювача відіграє вода. Точно так само, як і при малюванні гуашшю, змішайте червону і синю фарби, отримавши в результаті фіолетову. Потім розбавте її водою.
5
Якщо вам потрібно покрити більшу поверхню олійною фарбою або емаллю, але в найближчому господарському магазині немає підходящого відтінку, зверніться в спеціалізований магазин. Там завжди можна скористатися каталогом. Зразки кольорів навіть вивішені на спеціальних стендах. Ви просто вибираєте потрібний і просите продавця його отримати. Робиться це в спеціальних автоматах, які дозволяють отримати велику кількість фарби одного і того ж відтінку. При фарбуванні невеликих обсягів скористайтеся тим же способом, що і для гуаші.
6
На комп'ютері ліловий колір можна отримати декількома способами. Відкрийте програму Adobe Photoshop. У верхньому меню знайдіть розділ «Зображення». Натиснувши на цю кнопку, ви отримаєте меню, що випадає, в якому є рядок «Режим». Він пропонує вам кілька варіантів, вас в даному випадку можуть зацікавити режими RGB і CMYK. У першому випадку ліловий виходить методом цветосложенія, тобто приблизно так само, як і при роботі з звичайними фарбами. Спочатку складіть червоний і синій, отримавши фіолетовий. Потім збільште яскравість до потрібної вам насиченості кольору. У режимі CMYK потрібні відтінки виходять шляхом цветовичітанія з білого. У цій програмі, як і в деяких інших редакторах, можна ліловий колір отримати ще більш простим способом. Відкрийте картинку з колірним колом. Встановіть режим RGB У лівому меню знайдіть кнопку, на якій намальована піпетка. Поставте її в ту точку колірного кола, де знаходиться потрібний вам колір. Ви побачите, як один з пасажирів внизу бокового меню квадратиків забарвиться в цей же колір.