Як змусити дитину перекинуться.

Самі хвилюючі перші місяці життя вашого крихти вже позаду, малюк трохи підріс, а ви освоїлися з роллю батьків. У віці від трьох до шести місяців малюк починає рухатися і пробує перевернутися зі спини на животик. Допоможіть дитині, навчіть його перевертатися, адже активна рухова діяльність позитивно впливає на загальний розвиток крихітки.
Інструкція
1
Робіть малюкові легкий масаж і займайтеся з ним простий гімнастикою. «Малишкова» масаж являє собою ніжні легкі погладжування, вони допоможуть вирівняти тонус м'язів і зміцнити організм. Для зміцнення м'язів ніг підійде вправу «велосипед». Ручки теж потребують уваги: їх потрібно по черзі то схрещувати на грудях, то розводити в різні боки. Робіть всі вправи плавно і в чотирьох положеннях: лежачи на животі, на спині і на обох боках, попутно ласкаво розмовляйте з малюком. Займайтеся щодня, це допоможе дитині швидко і легко перейти до перевороту.
2
Спробуйте зробити вправу з брязкальцем. Візьміть яскраву красиву іграшку і повільно рухайте її з боку в бік. Спочатку малюк буде стежити за нею тільки очима, потім стане повертати голову, а з часом потягнеться за брязкальцем і повернеться на бочок.
3
Покладіть дитину на спинку. Палець лівої руки дайте малюкові для захоплення, а правою візьміть обидві ніжки за п'яти. Один з ваших пальців повинен знаходитися між щиколотками ніг крихти. Потім починайте трохи повертати попередньо випрямлені ніжки разом з тазом і заодно тягніть ручку дитини вперед, щоб він зміг повернути голову і плечі. Цю вправу треба повторювати кілька разів на день в обидва боки.
4
Закиньте одну ніжку крихти на іншу, щоб він коліном діставав поверхню, на якій лежить. Малюкові буде незручно, внаслідок цього він стане напружуватися і робити спроби перевернутися. Подібним чином він навчиться правильно напружувати м'язи. Спочатку трохи допомагайте, щоб крихітка зрозумів, як слід перевертатися, а потім тримайте вже тільки ніжку. Коли у дитини вийде перевернутися на живіт, під ним залишиться його друга рука, допоможіть дитині звільнити її. З часом дитина сама зрозуміє, що ручку необхідно діставати. Проробіть цю вправу в кожну сторону кілька разів.
Корисна порада
Через пару тижнів малюк сам навчиться зворотному перевороту з животика на спинку. Простимулює його, поклавши цікаву іграшку туди, де з положення «лежачи на животі» її буде погано видно.