Як виростити овочі взимку.

Як приємно побалувати себе взимку свіжими хрусткими огірочками або зеленим чарівно пахне цибулею! Думаєте це неможливо? І в зимовий час доведеться задовольнятися тільки літніми запасами в банках чи магазинними овочами сумнівної якості? Але при бажанні виростити овочі взимку можна і в домашніх умовах або на улюбленій дачі.
Інструкція
1
Підготуйте місце в квартирі, де ви будете вирощувати овочі. Найкраще підійдуть теплі, добре освітлені лоджії або засклені балкони. Можна використовувати широкі підвіконня, якщо вікна виходять на південь. Якщо підвіконня вузький, а лоджії або балкона немає, то розмістити ящики з овочами можна на полицях або столах поряд з вікном.
2
Зробіть невеликі дерев'яні ящики для овочів з дощок 2-4 см завтовшки. На дно ящика покладіть дренаж. Для цього підійде гравій та великий річковий пісок. Висипте зверху гравію живильний грунтово-торф'яним грунт. Його можна купити в магазинах для садівників.
3
Використовуйте продовжене вирощування. Суть цього способу в тому, що восени, до зниження температури до 8-10 градусів С, кореневища рослин потрібно викопати і пересадити в ящики з грунтом. А потім ці ящики ставлять вдома або в будь-якому іншому теплому і світлому приміщенні. Так можна вирощувати томати, перець або огірки. При належному догляді ці овочі можуть давати хороший врожай кілька зимових місяців.
4
Спробуйте виростити овочі будинку за допомогою гідропоніки. Гідропоніка - це такий метод вирощування рослин, коли замість грунту використовується субстрат і поживний розчин. Як субстрат виступають органічні речовини, такі як торф, мох, кокосове волокно та ін. Зараз гідропоніка досить популярна. Купити все необхідний - гідрогоршкі, субстрат, детальну інструкцію - можна в спеціалізованих магазинах. В інтернеті багато форумів, присвячених гідропоніці, де новачкові допоможуть розібратися з вирощуванням овочів і поділяться секретами та успіхами.
5
Зробіть теплицю для овочів на дачній ділянці або поряд з будинком, якщо є така можливість. Якщо у вас мало досвіду в будівництві подібних споруд, то краще замовити готову теплицю. Всередині теплиці зніміть весь родючий шар землі, а дно і стіни вийшла траншеї покрийте пінопластом. Товщиною його повинна бути не менше 5 см. На пінопласт засипте грунт назад. За тією ж схемою прокладете пінопласт і навколо теплиці, щоб не дати холоду пробратися зовні. Така конструкція теплиці дозволить вирощувати ваші улюблені овочі всю зиму.