Як перевести число в радіани. Як порахувати румб десятковий.

За визначенням один радіан дорівнює куту, який утворюють два відрізки, проведених з центру кола до крайніх точок дуги довжиною в один радіус цієї окружності. Хоча радіан і рекомендований до використання в системі СІ, він не є єдиною одиницею виміру плоских кутів. Це іноді призводить до необхідності перетворення інших кутових одиниць в радіани.
Інструкція
1
Якщо необхідно перевести в радіани величину кута, виміряну в градусах, виходите з того, що один повний оборот містить 360 ° і ця величина еквівалентна 2 *? радіан (це випливає з довжини окружності одиничного радіуса). Розділіть відоме число кутових градусів на співвідношення 360/(2 *?) = 180/?, щоб дізнатися число радіан, якому відповідає цей кут. Якщо достатньо приблизного значення, то замість співвідношення 180/? використовуйте число 57,3.
2
Іноді дрібна частина величини кута, виміряного в градусах, виражається в кутових хвилинах і секундах (наприклад, 27 ° 15 '42 "). Таке позначення використовується, зокрема, при позначенні географічних і астрономічних координат. В цьому випадку при перерахунку майте на увазі, що кожен радіан приблизно дорівнює 57 ° 17 '45 "або 206265".
3
Ще одна з існуючих одиниць виміру кутів називається «оборотом». Із самої назви зрозуміло, що один оборот відповідає куту в 360 °, тобто 2 *? радіан. Для перерахунку оборотів в радіани множте їх на 2 *? або приблизно на 6,28.
4
Крім цих одиниць для вимірювання кутів може використовуватися град - одна сота частка прямого (90 °) кута. Для перекладу в радіани величин кутів в градах множте вихідне значення на одну двохсотий частина від числа Пі. Це число приблизно дорівнює десяткового дробу 0,016.
5
В судноплавстві все ще має застосування вимір кутів в румбах. Тут повний круг з нульовою точкою, відповідної напрямку на північ, розбитий на 32 сектора (румба). З цього випливає, що кожному румбу відповідає кут в 2 *?/32 =?/16? 0,196 радіан - множте румби на цей коефіцієнт при перерахуванні їх у радіани. При цьому майте на увазі, що кожен з 32 румбів має власну назву - наприклад, румбу «норд-ост» (північний схід) відповідає кут, приблизно рівний 0,79 радіанах.
6
В артилерії застосовується позначення кутів в одиницях ділення кутоміра. Існують велике і мале ділення. Малому поділу відповідає кут в одну шеститисячну частку повного обороту (2 *?), Тому для перекладу в радіани множте вихідне значення на коефіцієнт 0,001047. Велике розподіл кутоміра містить сто малих, тому для перерахунку використовуйте коефіцієнт 0,1047.