Як згуртувати класний колектив. Як сплотітьшкольний.

Від того, наскільки дружний класний колектив, залежить психологічний стан кожного учня. Від ступеня згуртованості хлопців у класі залежить і ступінь засвоєння навчального матеріалу, ефективність роботи вчителя з класом і формування особистості учнів. У справі створення дружного колективу ведуча роль, звичайно, належить класному керівнику.
Інструкція
1
Дитячий колектив потрібно формувати щоденно, це копітка і відповідальна робота. І тут авторитет учителя, особливо для дітей молодшого шкільного віку, надзвичайно великий.
2
Попросіть шкільного психолога провести в вашому класі тестування, наприклад, социометрию, для того, щоб з'ясувати, які мікрогрупи існують в класі, хто з ким із дітей дружить, виявити явних лідерів, прихованих лідерів і негативних лідерів учнівського колективу.
3
Заплануйте в плані виховної роботи з учнями якомога більше заходів, спрямованих на згуртування дітей. Нехай це будуть спільні прогулянки на природі, створення і здійснення якогось соціально значимого для дітей проекту, розробка та виконання колективного творчого справи. Тільки у спільній діяльності, цікавою дітям, можна сформувати дружний колектив.
4
Під час спільних заходів організуйте гри (про них можна дізнатися у шкільного психолога чи соціального педагога). Обов'язково проводите класні години про дружбу, взаємовиручку, колективізм. Використовуйте кожну нагоду для того, щоб поговорити з дітьми про важливість цих якостей у повсякденному житті.
5
На уроках практикуйте групові види діяльності, причому частіше міняйте склад мікрогруп, щоб хлопці вчилися тісної взаємодії з різними людьми.
6
Підтримуйте комфортний і сприятливий психологічний клімат в класі, гасіть спалахують конфлікти, але не авторитарним методом. Вислухайте кожної дитини, постарайтеся зрозуміти і допомогти йому розібратися в його власних почуттях.
7
Уникайте прояви занадто помітною і явною любові або нелюбові до окремих учням. Діти це дуже добре відчувають і обов'язково будуть думати і говорити про це. Поважайте в кожній дитині, насамперед, особистість.
8
Робота по згуртуванню колективу не повинна носити епізодичний характер, вона повинна бути щоденною і планомірної, тільки тоді ви зможете сформувати з хлопців, зібраних в один клас, дружний колектив.
Уміння спілкуватися в колективі у кожної людини формується ще на самому ранньому етапі його розвитку. Ясла, дитячий сад, школа - в стінах цих установ рано чи пізно з'являються свої групи за інтересами. Але як згуртувати дитячий колектив, члени якого ще мало знайомі один з одним і не горять бажанням контактувати?
Вам знадобиться
  • почуття гумору, терпіння, доброзичливість, уміння спілкуватися з дітьми
Інструкція
1
Основа згуртованості будь-якого колективу, в тому числі дитячого, - це емоційна близькість, партнерство, духовний зв'язок. Щоб згуртувати дітей, всіляко стимулюйте у них так званий «дух єдності». Розробляйте для хлопців ігри, які не зажадають певної кількості учасників. Таким чином, ви зможете одночасно задіяти одразу всіх своїх підопічних. Групові ігри (особливо командні) об'єднають гравців спільною метою - перемогою в змаганні. Члени команд допомагатимуть один одному швидше впоратися з поставленим вами завданням, а після гри діти ще довго стануть обговорювати свої враження і ділитися емоціями.
2
Крім колективних ігор, запропонуйте дітям спільні недільні прогулянки, походи в музей або цирк. Такі заходи ідеально підходять для створення загального позитивного емоційного фону всередині юного колективу. Правда, щоб спільні вилазки пройшли гладко, вам доведеться докласти багато зусиль на їх попередню підготовку.
3
Ще один спосіб об'єднати хлопців - поставити перед ними задачу, виконати яку вони зможуть тільки спільно. Наприклад, запропонуйте їм підготувати театральну сценку, стінгазету і т.д. - І вони об'єднають свої зусилля на пошуки, а потім на самостійне опрацювання матеріалу. Ви швидко помітите, що діти, захопившись спільною метою, стануть набагато ближче один одному.
4
При постановці масштабної навчальної або творчої задачі, розділяйте дитячий колектив на маленькі підгрупи і закріплюйте за ними зони відповідальності. Дайте зрозуміти хлопцям, що їх безпосередня робота буде спрямована на загальний успіх.
5
Практично в кожному колективі існують свої традиції. Створіть їх і ви! Запропонуйте, наприклад, раз на місяць здійснювати спільний похід в картинну галерею або в басейн. При цьому не забувайте будувати з хлопцями діалог, так як вони напевно захочуть внести свою лепту: доповнити ваші або запропонувати свої альтернативні варіанти.