Як виростити портулак.

Притулок - красиве однорічна рослина, досить поширене в декоративному садівництві. Невеликі махрові і напівмахрові квітки діаметром 2-4 см з помаранчевої, жовтої, кремовою, білої, червоної або рожевої забарвленням віночка. Листя дрібні, чергові, зеленувато-сірого забарвлення, що покривають суцільно ділянку, на якому виростають. Виростити портулак самостійно не складно, якщо слідувати простим правилам і рекомендаціям.
Інструкція
1
Посадку насіння зробіть в квітні-травні, при цьому не варто їх глибоко закладати. Подбайте про температуру в приміщенні, саме від цього безпосередньо залежить схожість паростків. Ідеальна атмосфера для вирощування насіння - 30-35 градусів. Таким чином, вже на 4 день посіву у вас з'являться паростки. Пам'ятайте: портулак тепло- і світлолюбний.
2
Підготуйте грунт для посадки портулаку. Ідеальний субстрат складається з 30% дрібного гравію і піску, 70% поживного грунту (органічних добрив і торфу) і трохи додайте деревного вугілля. Спочатку ємність заповніть піском, змішавши з гравієм. Потім засипте поживний грунт. Придбати всі компоненти для субстрату можна в спеціалізованому магазині.
3
Не забувайте доглядати за посівами. Поливати паростки портулаку необхідно через піддон, щоб не пошкодити ще не зміцніла рослина. Уважно стежте за грунтом, вона в жодному разі не повинна пересихати. Так як портулак светолюбив, розташовуйте ємність з паростками краще на добре освітленому підвіконні, або забезпечте додаткове підсвічування рослині.
4
У відкритий грунт портулак пересаджуйте після закінчення заморозків, коли погода встановиться тепла і сонячна. Добре, якщо до цього моменту на рослинах буде по 12-15 листочків. У перші дні після висадки подбайте про регулярне поливі паростків.
5
Притулок не обов'язково вирощувати на відкритому грунті. Рослина відмінно виростає на балконі, в невеликих ємностях. Єдина умова - хороша освітленість і м'який клімат, з температурою не нижче 20 градусів. Якщо балкон не засклений, то під час сильного дощу рослина краще прибирайте в закрите приміщення. Також портулак можна вирощувати на підвіконні в кімнаті, на добре освітленому вікні. Але в цьому випадку цвітіння буде не настільки рясним.