Як виростити сочевицю.

Сочевиця відноситься до сімейства бобових, в ній міститься велика кількість білка, який і зумовлює високу калорійність страв з цієї чудової рослини. Особливість сочевиці полягає в тому, що вона вважається екологічно чистим продуктом, оскільки не накопичує в собі радіонуклідів, нітратів та інших токсичних елементів під час росту. Так як же виростити сочевицю на своїй земельній ділянці?
Інструкція
1
Сочевиця являє собою однорічна рослина з добре розвиненою і розгалуженою кореневою системою. Залежно від деяких факторів і сорти, висота цієї рослини досягає висоти 15-75 сантиметрів. Листя парноперисте, складні з невеликими вусиками на кінцях. Боби мають невеликі розміри і округлу злегка плоску форму.
2
Період вегетації триває від двох до чотирьох місяців, в залежності від грунту, сорту та кліматичних умов. Через один тиждень після посівів насіння ви побачите перші сходи. Сочевиця, до настання періоду цвітіння, розвивається дуже повільно. Але після появи перших квіток, приблизно через півтора місяця після появи паростків, сочевиця починає швидко рости.
3
Насіння сочевиці проростає при температурі 4 градуси, для сходів цієї культури не страшні невеликі заморозки. Для формування і плодоношення вегетативних органів необхідна найбільш оптимальна температура - 18-22 градуси. Сочевиця досить стійка до посухи, але все ж бажано регулярно зволожувати грунт. Приділіть особливу увагу регулярної прополці і своєчасному видаленню бур'янів, інакше урожай буде не зовсім хорошим. Для вирощування даної бобової культури підійде суглинна і супіщаних пухкий грунт. При посадці в кислу і важку грунт, культура дасть погані врожаї.
4
Просапні і озимі культури найкраще підходять в якості попередників для сочевиці. Сама ж сочевиця є відмінним джерелом азоту, який необхідний для розвитку і зростання інших рослин. Не використовуйте для удобрення бобових гній. Для цих цілей більше підійдуть калійні і фосфорні добрива, які необхідно вносити в грунт під час весняної та осінньої перекопування. Під час посіву вносите гранульований суперфосфат.
5
Проводьте посів сочевиці при температурі грунту 5-6 градусів, глибина загортання насіння повинна становити 5-6 сантиметрів. Відстань між рядами при висаджуванні бобової культури - 10-15 сантиметрів. Після посадки прікатайте грунт - це дасть більш сильні сходи.