Як закінчити в'язку шарфа.

В'язаний шарф - одне з перших виробів, за виготовлення яких беруться початківці умільці. Коли робота майже закінчена, виникає необхідність закрити останній ряд. Щоб в'язання не розпустить, петлі можна закріпити прямий або розтягується кіскою.
Вам знадобиться
  • - нитки;
  • - спиці.
Інструкція
1
Пряма косичка - нескладний спосіб закриття петель. Іноді таку косичку роблять за допомогою в'язального гачка, але можна обійтися і двома спицями, на яких в'язався шарф. Для того щоб почати закривати петлі, вставте праву, вільну на початку роботи, спицю в першу і другу петлі в'язання, яке висить на лівій спиці.
2
Підчепите робочу нитку правою спицею і витягніть її крізь дві крайні петлі, намагаючись не стягувати нитку. В результаті на правій спиці у вас виявиться одна петля. Надіньте цю петлю на ліву спицю.
3
Знову вставте праву спицю в дві крайні петлі з лівої спиці, протягнете крізь них робочу нитку, а отриману петлю з правого спиці поверніть на ліву. Таким способом пров'яжіть весь останній ряд шарфа.
4
Коли у вас залишиться остання петля, перережьте робочу нитку сантиметрах в восьми від в'язання, всуньте її в решту петлю і затягніть вийшов вузлик. Якщо ви збираєтеся прикрасити край шарфа бахромою, заховайте в ній кінець робочої нитки.
5
Для отримання більш еластичного краю, ніж той, який утворюється при закритті петель прямий кіскою, закріпіть останній ряд шарфа що розтягується кіскою. Цей спосіб згодиться, якщо на виробі вив'язаний об'ємний візерунок. Для того щоб почати закривати ряд, зніміть кромочную петлю з лівої спиці на праву.
6
Пров'яжіть наступну петлю на лівій спиці так, як належить по узору. В результаті на правій спиці виявляться дві петлі, кромочная і Провязав.
7
Протягнете Провязав петлю крізь кромочную. Для цього вставте ліву спицю в що знаходиться на правій спиці кромочную петлю. Крізь цю петлю витягніть правою спицею щойно Провязав петлю.
8
Наступну петлю з лівої спиці знову пров'яжіть так, як того вимагає візерунок. Вставте ліву спицю в ту петлю, яка тепер займає місце кромочної на правій спиці. Правою спицею протягнете петлю, яку ви тільки що пров'язати, крізь петлю, в яку вставлена ліва спиця.
9
Закрийте весь ряд, обріжте і закріпіть робочу нитку тим же способом, що і в плоскій кісці.
Шарф не просто зберігає тепло в холодну погоду. Це елегантна модна деталь гардероба, здатна прикрасити навіть саму непоказну одяг. Саме з неї багато хто починає свої уроки в'язання. От ви освоїли своє перше в'язане полотно і майже доробили свій шарфик. Як закінчити в'язання?
Вам знадобиться
  • дві спиці
  • гачок
  • пучки вовняних ниток
  • ножиці.
Інструкція
1
Відміряйте довжину пов'язаного шарфа - якщо вона вас влаштовує, пора закривати петлі. Закінчити шарф можна таким способом. Пров'яжіть разом кромочную і другу петельки лицьовій (за задні нитки). На правій спиці у вас повинна залишитися одна петля.
2
Зніміть отриману пов'язану петельку знову на ліву спицю і пров'яжіть її лицьовій (також за задні нитки). Таким чином продовжуйте в'язати, поки не закінчите ряд і на спиці не залишиться остання петля.
3
Обірвіть нитку, залишивши досить довгий хвостик (якщо ви вирішите робити бахрому на шарф, то він вам стане в нагоді). Введіть його в останню петлю (зручно робити це за допомогою гачка) і міцно затягніть.
4
Виберіть другий спосіб дов'язати шарф, якщо він здасться вам більш простим. Зніміть першу петлю, а другу в'яжіть так, як цього вимагає основний узор вироби. Введіть ліву спицю в зняту петлю і (трішки витягнувши її) протягнете через неї Провязав петельку.
5
Зв'яжіть третю петлю і протягніть її в петлю на правій спиці. Деякі простягають петельки НЕ спицею, а гачком - це зручно. Таким чином в'яжіть до тих пір, поки не закінчите шарф. Нитку обірвіть і витягніть петлю.
6
Зробіть красиву бахрому для свого шарфа - це додасть новому виробу особливий шарм. Для цього підготуйте пучки вовняних ниток потрібної довжини. Невеликий шарфик можете прикрасити бахромкой в 4-5 сантиметрів, а на довгому будуть добре виглядати «хвостики» близько 10-15 сантиметрів. Наприклад, бахрома довжиною 10 см - це пучок в 21 см (щоб скласти його навпіл і залишити запас для вузлика).
7
Візьміть гачок і протягують з його допомогою вовняні пучки (скільки в них буде ниток - вибирайте самі) по краю шарфика через одну петлю. Залишений раніше! Хвостик стане частиною бахроми. Складіть нитки рівно навпіл і зробіть міцний акуратний вузлик. Якщо це необхідно, підрівняйте пухнасті пучки ножицями - ваш шарф закінчено!
Зверніть увагу
Не затягуйте петлі останнього ряду дуже туго! Край виробу буде вже, ніж решта в'язане полотно. Можете взяти для закривання петель одну спицю більшого розміру.
Корисна порада
Якщо хочете пов'язати шарф простої форми (без бахроми), зв'яжіть кілька останніх рядів хусткової в'язкою. Це дозволить кінців вироби тримати форму, не сворачиваясь.