Як визначити площу квартири. Як правильно виміряти приміщення.

При пайовому будівництві житла, а також у разі придбання квартири завжди корисно знати, як правильно визначити площу приміщення. Нерідко з цього питання виникають бурхливі суперечки між забудовником і пайовиком, продавцем і покупцем. Щоб дізнатися точні розміри, необхідно бачити відмінності між різними поняттями площі, адже ціна питання часто виражається значною сумою.
Вам знадобиться
  • - технічний паспорт на квартиру;
  • - рулетка;
  • - аркуш паперу;
  • - калькулятор;
  • - олівець.
Інструкція
1
У самому простому випадку, коли ви хочете просто виміряти площу своєї квартири, скористайтеся доступними вимірювальними пристроями. Вам знадобиться рулетка, калькулятор і допомогу іншої людини. Перед проведенням обчислень накидайте на аркуші паперу від руки схему вашої квартири, щоб згодом проставити на ній розміри. Врахуйте підсобні приміщення, комори, лоджію або балкон.
2
Послідовно виміряйте рулеткою довжину кожної стіни в усіх приміщеннях квартири. При цьому прикладайте рулетку по підлозі на рівні плінтуса, намагаючись, щоб вона була добре натягнута. Одному зробити це досить важко, тому бажано скористатися допомогою напарника.
3
Вимірявши довжину і ширину окремого приміщення, переведіть результат в метри і занесіть на план квартири. Зручно також скласти невелику таблицю, в якій також можна буде проводити обчислення площі. Якщо та чи інша кімната має неправильну форму (кути, виступи, ніші і так далі), то розбийте приміщення на окремі прості фігури, вказавши на плані їх розміри.
4
Обчисліть площу кожного приміщення. Для цього перемножте довжину і ширину кімнати. Якщо форма кімнати складна, визначте її як суму площ складових її простих фігур. Результати обчислень занесіть в свою «відомість».
5
Підсумовуйте площі всіх приміщень квартири. Ви отримаєте шуканий результат, яким зручно користуватися, наприклад, при плануванні ремонту, закупівлі будматеріалів і так далі.
6
Якщо ви плануєте визначити площу квартири для цілей статистичного обліку, оплати комунальних послуг, визначення соціальної норми житла, складання договору купівлі-продажу житла, то врахуйте, що кожна квартира має три різні площі: житлову, площа квартири і загальну площу квартири.
7
Житлову площу визначте як суму площ житлових кімнат. Площа квартири обчисліть як суму площ житлових кімнат і підсобних приміщень без урахування лоджій, коридорів, ванної, санвузла, вбудованих шаф і комор. Останній офіційний статистичний показник - загальну площу квартири - визначте, склавши площі всіх без винятку приміщень, використовуючи понижуючі коефіцієнти (для лоджій - 0,5; для балконів і терас - 0,3).
Корисна порада
Додаткове джерело: «Інструкція про проведення обліку житлового фонду в Російській Федерації», затверджена Наказом Мінземстроя РФ від 04.08.1998 р (зі змінами від 19.05.2008 р.)