Що робити, якщо пропав робочий стіл.

Відомо, що інтерфейс робочого столу в OS Windows являє собою відкриту велику папку. Користувач звикає до цього і з часом абсолютно випускає з виду цю обставину. Однак пам'ятати це все-таки необхідно. Особливо, коли після включення комп'ютера замість звичного робочого столу ви бачите тільки шпалери, в той час як всі ярлики і панель з кнопкою "Пуск" безслідно зникли.
Монітор з красивими шпалерами сам по собі виглядає непогано, але для практичної роботи навряд чи придатний. Щоб відновити звичний малюнок столу, спробуйте перезавантажити комп'ютер. Існує надія, що це тимчасова проблема і після перезавантаження все стане на свої місця. Але як показує практика, reboot в такій ситуації рідко допомагає. Так як робочий стіл - велика папка, логічно припустити, що за його функціонування та оформлення відповідає Explorer, а точніше файл Explorer.exe. Невдала завантаження саме цього файлу призводить до відсутності звичних ярликів і панелей. Але проблема в тому, що сам по собі Explorer.exe рідко дозволяє собі вільності, якщо тільки він не заражений вірусом, який, потрапивши на комп'ютер, проникає в реєстр системи. Такий вірус або пошкоджує Explorer.exe, або взагалі видаляє його із записів реєстру. На подібному принципі, наприклад, працюють майже всі так звані SMS-блокери, віруси, що вимагають оплату через SMS за розблокування комп'ютера. Звичайно, ніякі повідомлення не допоможуть, а от грошей на вашому рахунку стане значно меньше.Для того щоб позбутися наслідків вірусної діяльності на комп'ютері і відновити робочий стіл, потрібно отримати доступ до редактора реєстру OS Windows. Натисніть кнопки Alt + Ctrl + Del. Запустіть диспетчер задач системи, в якому необхідно знайти пункт «файл». У підменю виберіть рядок «Нова задача», після чого клікніть по напису regedid.В що відкрився редакторі реєстру OS Windows знайдіть і видаліть ключі, які були поміщені сюди шкідливим ПЗ. Зазвичай вони ставляться до параметру Image file execution options і виглядає приблизно так: • Hkey_Local_Machine/Software .... Image File Execution Options/explorer.exe • Hkey_Local_Machine/Software .... Image File Execution Options/iexplorer.exeОбратіте увагу на параметр «оболонка», тобто Shell. Тут вірус також міг залишити свої сліди. Цей параметр в реєстрі повинен бути рівний тільки значенням explorer.exe. Будь-які інші значення необхідно видалити. Тепер перезавантажте комп'ютер і насолоджуйтеся звичним видом повернулися на робочий стіл значків і панелей.
Робочий стіл - це основне вікно Windows, з яким працює користувач. На ньому відображаються об'єкти та інструменти управління операційної системи. Завантаженням «Робочого столу» управляє процес explorer.exe.
Іноді в результаті зараження вірусами або збою реєстру процес виконується некоректно. У цьому випадку «Робочий стіл» і кнопка «Пуск» можуть не завантажитися. Щоб відновити нормальну роботу системи, спочатку необхідно позбутися від вірусів. Запустіть надійну антивірусну програму (наприклад, DrWeb Curreit) в режимі глибокого сканування компьютера.Прічіна проблем може бути в тому, що файл explorer.exe пошкоджений вірусом або видалений антивірусною програмою з кореневого каталогу Windows. Знайдіть цей файл в установчому диску або на іншому комп'ютері і скопіюйте в папку C: \ Windows.Скачайте безкоштовну програму AVZ4 http://www.z-oleg.com/secur/avz/download.php. У меню «Файл» вибирайте команду «Оновлення баз» і запишіть програму разом з оновленими базами, наприклад, на флешку. На постраждалому комп'ютері поєднанням Ctrl + Shift + Esc або Ctrl + Alt + Delete викликайте «Диспетчер завдань». Натискайте кнопки «Нова задача» і «Обзор», щоб запустити AVZ4. Вибирайте опцію «Відновлення системи» з меню «Файл» і відзначте прапорцями пункти «Відновлення робочого столу», «Видалення отладчиков» і «Відновлення ключа запуску». Натисніть кнопку «Виконати операції». Коли система запропонує перезавантаження, відповідайте «Так» .Якщо викликати «Диспетчер завдань» не вдається, перезавантажте комп'ютер і увійдіть в систему в режимі «Відновлення служби каталогів». Для цього після одиночного звукового сигналу POST натисніть F8 і вибирайте відповідну опцію в меню завантаження. Знову викликайте «Диспетчер завдань». Натисніть «Нова задача» і введіть команду regedit. У вікні редактора реєстру знайдіть розділ HKCU \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies і клацніть по ньому правою клавішею. Вибирайте опцію «Дозволи», потім відзначте свій обліковий запис і поставте прапорець біля пункту «Повний доступ». Перезавантажитеся в нормальному режимі.