Як вирішувати завдання з дробами. Як вирішити завдання з десятковими дробами.

Щоб вирішити завдання з дробом , потрібно навчитися робити з ними арифметичні дії. Вони можуть бути десяткові, але найчастіше використовуються натуральні дроби з чисельником і знаменником. Тільки після цього можна переходити на вирішення математичних задач з дробовими величинами.
Вам знадобиться
  • - калькулятор;
  • - знання властивостей дробів;
  • - уміння проводити дії з дробами.
Інструкція
1
Дробом називають запис ділення одного числа на інше. Найчастіше це зробити без остачі не можна, тому й залишають це дія «незакінченим. Число, яке є діленим (воно стоїть над або перед знаком дробу), називаються чисельником, а друге число (під знаком дробу або після нього) - знаменником. Якщо чисельник більше знаменника, дріб називається неправильною, і з неї можна виділити цілу частину. Якщо чисельник менше знаменника, то така дріб називається правильною, і її ціла частина дорівнює 0.
2
Задачи з дробом діляться на кілька видів. Визначте, до якого з них відноситься задача. Найпростіший варіант - знаходження частки числа, вираженою дробом. Для вирішення цього завдання досить помножити це число на дріб. Наприклад, на склад завезли 8 т картоплі. У перший тиждень було продано 3/4 від її загальної кількості. Скільки картоплі залишилося? Щоб вирішити це завдання, число 8 помножте на 3/4. Вийде 8? 3/4 = 6 т.
3
Якщо потрібно знайти число за його частині, помножте відому частину числа на дріб, зворотну тій, яка показує яка частка даної частини в числі. Наприклад, 8 осіб з класу становлять 1/3 від загальної кількості учнів. Скільки дітей навчається в класі? Оскільки 8 осіб це частина, яка представляє 1/3 від усієї кількості, то знайдіть зворотну дріб, яка дорівнює 3/1 або просто 3. Потім для отримання кількості учнів в класі 8? 3 = 24 учні.
4
Коли потрібно знайти яку частину числа становить одне число від іншого, поділіть число, яке представляє частину на те, яке є цілим. Приміром, якщо відстань між містами 300 км, а автомобіль проїхав 200 км, яку частину цей складе від усього шляху? Поділіть частину шляху 200 на повний шлях 300, після скорочення дробу отримаєте результат. 200/300 = 2/3.
5
Щоб знайти частину невідому частку від числа, коли є відома, візьміть ціле число за умовну одиницю, і відніміть від неї відому частку. Наприклад, якщо вже пройшло 4/7 частини уроку, скільки ще залишилося? Візьміть весь урок як умовну одиницю і відніміть від неї 4/7. Отримайте 1-4/7 = 7/7-4/7 = 3/7.