Як здійснювати перетворення в хімії.

Хімічні перетворення - це перетворення одних речовин (реагентів) в інші, причому реакція проходить без зміни у складах атомних ядер елементів. Як здійснюються хімічні реакції?
Інструкція
1
Дуже часто хімічна реакція може протікати тільки в розчині. В таких випадках приводити у взаємодію вихідні речовини в сухому вигляді практично марно: реакція або не піде зовсім, або буде протікати з дуже малою швидкістю. Тому вихідні речовини спочатку розчиніть, а потім змішайте в реакційній ємності.
2
Для того щоб перебіг реакції стало можливим, вам необхідно створити таку ситуацію, при якій відбудеться зміна температури. Наприклад, розкладання біхромату амонію, яке є одним з найкрасивіших, видовищних сполук. Ця реакція отримала назву «виверження вулкана», оскільки супроводжується великим виділенням тепла, освітою вулканічного попелу і снопом яскраво-червоних іскор. Протікає ця реакція за наступною схемою: (NН4) 2Cr2O7 = Cr2O3 + N2 + 4H2O
3
Для того щоб ця реакція почалася, вам необхідно нагріти вихідний продукт, тобто сіль біхромату амонію. Помістіть залізний лист з сіллю над полум'ям бунзеновой пальника. Або ж запаліть спирт, налитий в «жерло вулкана». Реакція буде супроводжуватися таким сильним виділенням тепла, що необхідність в додатковому нагріванні відразу відпаде.
4
Дуже багато реакцій йдуть лише в присутності каталізатора. Тому вони називаються каталітичними. Каталіз буває гомогенним і гетерогенним, все залежить від фазового стану реагентів. Надзвичайно широко поширені в живій природі і в людському організмі ферментативні процеси є каталітичними реакціями.
5
Вельми численна група реакцій, для протікання яких необхідний цілий комплекс зовнішніх впливів, наприклад, зміна температури, тиску, використання каталізаторів. Класичний випадок - ароматизация граничнихвуглеводнів, наприклад, синтез бензолу з н-гексану. Реакція йде за загальною схемою: С6Н14 = С6Н6 + 4Н2
6
Для протікання вищевказаної реакції необхідна висока температура (близько 550 градусів), підвищений тиск, а також складний каталізатор, тобто платина з добавками, яка нанесена на основу, що містить окис алюмінію або хрому.
Корисна порада
Деякі реакції протікають тільки під дією УФ-опромінення.