Як знайти прокол в надувному матраці.

Надувні матраци міцно увійшли в життя сучасної людини: вони незамінні на пляжі, ними користуються туристи для ночівлі в наметах, чимало достоїнств і у надувних меблів. Ці вироби зручні, комфортні, недорогі і мобільні. Єдиним мінусом гумових матраців можна вважати те, що вони легко пошкоджуються, а проколи не завжди можна з легкістю виявити.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - миска або ванна;
  • - поролонова губка;
  • - мило, гель для душу, порошок або шампунь;
  • - маркер або м'який фломастер;
  • - борошно;
  • - насос.
Інструкція
1
Перший спосіб виявлення проколів підходить для маленьких матраців. Надійти виріб за допомогою насоса, але не дуже сильно. Наповніть ємність водою, так щоб у ній міг потонути матрац.
2
Занурите у воду матрац повністю. Якщо виріб не влазить в підготовлену ємність, сдуйте його злегка, акуратно укладіть в ванну і тільки після цього підкачуйте до потрібного стану.
3
Поспостерігайте за матрацом деякий час. Із звільненням повітря він буде занурюватися у воду все помітніше, а в місці проколу з'являться дрібні бульбашки повітря. Під водою уважно вивчіть місце проколу - крім нього там може бути ще кілька маленьких отворів. Помітьте пошкодження маркером або фломастером. Чи не сдувая матрац, вийміть його з води і залатати прорив.
4
Якщо у вас великий матрац, який незручно опускати в воду, скористайтеся другим способом знайти прокол. Наберіть воду в миску, додайте шампунь, гель для душу, рідке мило або порошок і збийте густу піну.
5
Наберіть на поролонову губку вийшла піну і нанесіть її на поверхню матраца. Трохи почекайте, поки не почнуть утворюватися пухирці повітря, завдяки густий піні вони будуть дуже добре помітні. Якщо бульбашки не з'являються, поверніть матрац іншою стороною і повторіть процедуру.
6
Якщо всі перераховані вище способи важко провести, наприклад, при великому розмірі виробу або велюрової поверхні, на якій погано піниться мильний розчин, то знайти прокол в надувному матраці можна таким методом. Посипте суху поверхню борошном або гірчичним порошком і уважно огляньте виріб - у місці проколу речовина буде здуватися. Щоб очистити матрац від борошна, скористайтеся звичайним пилососом.
7
Акуратно тримайте запальничку або запалений сірник до матраца в різних місцях - витік повітря в місці проколу буде злегка задувати полум'я. Перераховані способи можна використовувати для пошуку проколів на рятувальних кругах і надувних іграшках.
Прокол колеса - сама прикра неприємність, яка може трапитися в дорозі. Добре, якщо є запаска. Але пошкоджену камеру колись все одно треба буде ремонтувати. Як знайти місце проколу?
Вам знадобиться
  • ємність з водою або насичений мильний розчин
Інструкція
1
Тільки вчора підкачувати колесо, а сьогодні воно знову спустило? Перевірте, чи в порядку ніпель. Зазвичай це робиться нанесенням на сосок слини. Якщо слина не пузириться в протяг хвилини - ніпель в порядку. Значить, стався прокол, і треба разбортовувати колесо.
2
Обережно, використовуючи тільки тупі пристосування, вийміть з обода одну сторону покришки і витягніть камеру. Якщо прокол від товстого предмета, знайти його не становить труднощів. Стирчить в покришці і проколов камеру цвях або гостра колючка теж відразу підкажуть місце аварії. Складніше з мікропрокол.
3
Щоб знайти місце мікропрокол, поставте на місце золотник і накачайте камеру. Якщо ремонт проводиться у дворі будинку, і є достатньо глибока посудина з водою, занурте камеру в воду. Повільно прокручивайте її на невеликій глибині. Місце проколу відзначиться виходять з камери в воду бульбашками повітря.
4
Затисніть пальцем місце виявленого проколу і вийміть камеру. Обведіть затиснуте місце крейдою або кольоровим олівцем, трохи стерши вологу, або відразу вставте в отвір загострену щепочку. На вже висохлої камері позначите потім місце заплатки.
5
заклеєними камеру не поспішайте ставити на місце і забортовивать колесо. Проробіть, не полінуйтеся, операцію з водяною ванною ще раз - прокол може бути не один. Ретельно перевірте внутрішню поверхню покришки - можливо, винуватець проколу залишився стирчати в ній зсередини, непомітний зовні.
6
Може статися, що ремонтом камери вам доведеться займатися в дорозі, і води поблизу не виявиться. У цьому випадку місце проколу можна визначити на слух, близько приставляючи вухо. А якщо вихід повітря з камери дуже слабкий і беззвучний, спробуйте його відчути. Для цього підставляйте під передбачувану струмінь щоку або очей. Підозріле місце промазуйте слиною і дивіться, утворюються чи бульбашки.
Зверніть увагу
Чим більше камера, тим менш зручно з нею возитися в пошуках проколу. З іншого боку і прокол у великому колесі істотніше і помітнішою.
Корисна порада
За браком води можна промаківать камеру ганчіркою, змоченою в мильному розчині. Мильна піна не так швидко скочується.