Як з'єднувати пластмасові труби.

Пластикові труби можна з'єднувати різними способами. Метод з'єднання вибирається залежно від матеріалу і розміру труб, необхідного виду з'єднання (роз'ємне або нерознімне), робочого тиску, при якому будуть експлуатуватися труби, і інших умов. Розрізняють три основних способи з'єднання: термічний (за допомогою нагрівання), хімічний (склеюванням) і механічний (за допомогою обтискних або компресійних муфт).
Вам знадобиться
  • - пластикові труби та фітинги;
  • - зварювальний апарат для пластикових труб з набором оправок;
  • - ножиці для різання пластикових труб;
  • - інструмент для зрізу армуючого шару;
  • - компресійні муфти;
  • - набір для склеювання труб ПВХ;
  • - інструмент для зняття фаски на трубах;
  • - ключ для затягування компресійних муфт;
  • - верстат для стикового зварювання пластикових труб.
Інструкція
1
З'єднання поліетиленових і поліпропіленових труб методом сваркіЗакрепіте зварювальний апарат в струбцину, встановлену на столі. Вставте в нього оправлення необхідного розміру. Встановіть на терморегулятор температуру 260 ° C, включите апарат в мережу.
2
Відріжте за допомогою трубних ножиць трубу необхідного розміру. Якщо труба зверху армована, зріжте армуючий шар спеціальним інструментом. Якщо армування відсутній, пропустіть цю операцію. Приготуйте фитинг необхідного розміру.
3
При виході зварювального апарату на робочий режим, вставте трубу в отвір оправлення і одягніть фитинг на оправлення з іншого боку. Виробляєте ці дії одночасно, докладаючи необхідне зусилля. Досягніть того, щоб труба і фітінг увійшли до оправлення на повну глибину.
4
Почекайте деякий час, поки труба та фітінг НЕ прогреются до потрібної температури. Час очікування залежить від параметрів труби, воно вказане в інструкції до апарату. Після закінчення визначеного часу зніміть трубу і фітінг з оправлення і з'єднайте їх між собою. При охолодженні утворюється міцне нерозбірне з'єднання труби з фітінгом.
5
З'єднання труб з ПВХ за допомогою клею Відріжте трубу необхідної довжини пилянням по металу. Спеціальним інструментом або ножем зробіть на трубі фаску. Протріть трубу і фітінг спеціальної очищає рідиною. Промажьте контактні місця на трубі (зверху) і фітингів (всередині) клеєм. Вставте трубу в фітінг. Приберіть ганчіркою патьоки клею.
6
З'єднання пластикових труб за допомогою обжимной муфтиОтрежьте трубу необхідної довжини спеціальними ножицями. Вставте в отвір труби калібрувальний інструмент і обертальнимрухом відкалібруйте отвір. Надіньте на кінець труби обжимную муфту. Вставте в трубу фітінг підходящого розміру. Надіньте на обжимную муфту ручні або механічні прес-кліщі, оснащені підходящої оправкой. Опрессо ними обжимную муфту. В результаті цієї операції на обжимной муфті утворюються вдавлені кільця, що забезпечують герметичність з'єднання.
7
З'єднання поліетиленових і поліпропіленових труб стикового сваркойУстановіте дві труби в затискні цанги зварювального верстата. Ображати дисковим інструментом торці труб. Введіть між ними нагрівальний інструмент (дзеркало). Притисніть труби до дзеркала і включіть нагрів. Після закінчення певного часу, зазначеного в інструкції для даного типорозміру труб, приберіть нагрівальний диск, притисніть труби один до одного з необхідним зусиллям і зафіксуйте їх у цьому положенні. Після охолодження труб, вийміть їх з верстата.
8
З'єднання труб за допомогою компресійних муфтЕтот спосіб є універсальним, він годиться для труб будь-якого матеріалу і в різному поєднанні один з одним. Ображати трубу ножицями для різання труб. Спеціальним інструментом або ножем зробіть на трубі фаску. Виберіть підходящу компрессионную муфту і ослабте на ній гайку (або розберіть її, якщо це розбірний варіант). Вставте кінець труби в муфту таким чином, щоб вона вперлася в бурт на корпусі муфти. Затягніть гайку вручну або за допомогою спеціального ключа.
9
Проробіть аналогічну операцію з іншим шматком труби, вставивши його в муфту з протилежного боку. Використовуючи необхідний тип муфти (у вигляді куточка, штуцера з різьбленням і т.п.), можна отримати будь-яку конструкцію труби - пряму, вигнуту під прямим кутом, що закінчувалася штуцером і т.п.