Як обшити вагонкою двері. мет двері мешкаючи вогонкой.

Для тих, хто віддає перевагу натуральним матеріалам в інтер'єрі, існує чудовий вид обробки - вагонка. Це неширокі плашки, товщиною від 6 до 20 мм, вони бувають дерев'яними і з ПВХ. Обшити вагонкою стіни або двері можна самостійно, якщо ви вмієте тримати в руках ножівку, шуруповерт і молоток.
Інструкція
1
Перед внутрішньою обробкою вагонку занесіть в приміщення, щоб дерево звикло до мікроклімату. Для збільшення довговічності та безпеки матеріал просочіть спеціальними антисептичними і вогнетривкими розчинами. Після обшивки покрийте лаком.
2
Якщо двері дерев'яні, то обшивка вагонкою не представляє особливої складності. Підготуйте двері до обшивки, зніміть її з петель і очистіть. Виміряйте двері і наріжте вагонку необхідної довжини. Двері можна обшивати вздовж і впоперек, можна скласти який-небудь малюнок або орнамент. Головне, правильно розрахувати довжину дощечок. Обшивку починають з краю. Акуратно і точно за будівельним рівнем розмітьте горизонтальну або вертикальну лінію і прибийте першу дошку. Для дерев'яних дверей використовуйте фінішні цвяхи з маленькими непомітними капелюшками. Наступні плашки слід стикувати пазами, прибивати фінішними цвяхами. Після закінчення робіт покрийте вагонку лаком.
3
Якщо двері металеві, то обшивка буде відбуватися по-іншому. Використовуйте дерев'яний каркас. Виготовте його з неширокого бруса за розміром двері і пріверніте його до поверхні саморізами. На каркас набийте обшивку з вагонки (див. Вище). Обшийте двері без каркаса, для цього зробіть розмітку двері. Для кріплення дощечок на металеву поверхню використовуйте спеціальні клеймера, які кріпляться саморізами за допомогою шуруповерта.
4
Дерев'яна вагонка випускається відповідно до ГОСТ 8242 - 88. Існує ще також євровагонка, яка випускається відповідно до міжнародних стандартів. Дерев'яна виготовляється з необрізної дошки цінних порід дерева. Для зовнішньої обробки стін будинків, лазень переважно використовувати деревину хвойних порід: сосни, модрини. Для внутрішньої - використовують більш благородних породи: кедр, ясен, бук. Вагонка продається в будівельних магазинах у вигляді довгих тонких дощок довжиною 1,5 м, 3 м та 6 м. Враховуйте це при розрахунках матеріалу.
Корисна порада
Вагонку можна виготовити самостійно. Для цього буде потрібно добре просушена необрізна дошка потрібної товщини і фреза. Дошка обрізається за розміром, потім з двох сторін фрезою робляться пази для кріплення.