Як визначити вік тварини. трилисники-зуби.

Будь-якому власникові важливо знати вік своєї тварини - для племінної роботи, для призначення правильного лікування і просто з цікавості. Якщо ви знайшли собаку на вулиці, чи документи, в яких вказано дату народження тварини, загубилися, доведеться визначати вік за зовнішніми ознаками.
Інструкція
1
Зверніть увагу на зуби тварини, адже саме по ним ви будете визначати вік.
2
З цуценятами найпростіше, адже по зубам їх вік можна визначити буквально до тижнів. При народженні цуценята зовсім не мають зубів, прорізатися вони починають на 20-25 день, причому різці та ікла на нижній щелепі з'являються на кілька днів пізніше верхніх. Коли цуценяті виповнюється місяць, у нього є вже всі передні зуби.
3
Коли цуценя зовсім маленький, на коронках його різців мається по три виступи, за формою нагадують трилисник. Пізніше «трилисники» на молочних зубах починають зникати. На зацепах (тобто, передніх резцах) нижньої щелепи вони зникають в два з половиною місяці, на середніх зубах нижньої щелепи - у віці трьох-трьох з половиною місяців, а на окрайках (задніх резцах) нижньої щелепи - до чотирьох місяців. Ці терміни можуть трохи варіювати залежно від якості харчування цуценя і годуючої суки.
4
Між чотирма і п'ятьма місяцями у цуценят починають змінюватися молочні зуби. Все зуби і на верхній, і на нижній щелепі змінюються практично одночасно. Зміна різців зазвичай відбувається протягом місяця, а до п'яти-шести місяців з'являються ікла, причому нижньощелепні на 10-12 днів пізніше верхньощелепних. При оцінці віку цуценя не забувайте, що великі собаки випереджають дрібних в розвитку. Також від мізерного харчування у цуценяти може затриматися зміна зубів.
5
Отже, у віці близько року собака має повний комплект зубів. Зуби білі, блискучі, ще не почали стиратися. Проте вже до вісімнадцяти місяців починають стиратися зачепи нижньої щелепи. До двох років вони вже стерті, і починають стиратися середні. До двох з половиною років середні різці також стерті, зуби починають тьмяніти.
6
З трьох років починають стиратися і зачепи верхньої щелепи. Ви можете побачити, що поверхня стертих зубів має чотирикутну форму.
7
У віці чотирьох років на верхній щелепі починають стиратися середні різці, а в п'ять років стираються і стають тупими ікла. В шість років окрайки на верхній щелепі у собаки вже не мають виступів. Ікла жовтіють, покриваються зубним каменем біля основи.
8
В сім років зачепи на нижній щелепі знову приймають овальну форму. В цей же час ікла стають остаточно тупими. В вісім-дев'ять років овальної форми стають середні різці на нижній щелепі, а в дев'ять-десять років - зачепи на верхній щелепі. Ікла у тварини в цьому віці жовтого кольору.
9
З десяти-дванадцяти років у собаки починають випадати зуби. Проте це також може варіювати в залежності від харчування і умов, в яких містилося тварина.
Домашній вихованець - це не тільки друг і помічник, але і колосальна відповідальність. Вибираючи папугу або кота, ви розумієте, що це тварина залишиться з вами на довгі роки. Однак іноді улюбленці без попередження входять у наше життя. Їх можна отримати в подарунок або підібрати на вулиці. В цьому випадку краще всього відразу віднести тварину до ветеринара. Він зробить висновок про здоров'я і віком кішки або собаки. Але це не завжди вдається. Як же в домашніх умовах визначити вік звірка? Розглянемо кілька варіантів. Для прикладу візьмемо одне з найпоширеніших домашніх тварин - кішку.
Вам знадобиться
  • Отже, для того щоб визначити вік кішки, вам знадобиться як слід оглянути тварину. Тому бажано, щоб воно не виривалося і було привчене до рук.
Інструкція
1
Якщо ваша кішка ще кошеня, то для визначення віку варто просто уважно поспостерігати за своїм домашнім вихованцем. Статева зрілість настає у кошенят в 7-8 місяців, тому при перших проявах сексуальної активності можна обчислити і приблизний вік. Однак цей метод має деякі вади. У різних порід кішок період настання статевої зрілості різний, це може залежати від розміру і ваги тварини, а також умов його проживання. В деяких випадках він коливається від 6 до 15 місяців.
2
Одним з найбільш точних методів визначення віку кішки є огляд зубів. Для цього візьміть тварина і уважно вивчіть його зубні пластини. Вважається, що в певному віці у кішок спостерігається стирання певних частин зубів. У міру сточування їх поверхня стає овальної.
3
Тепер спробуємо визначити вік кішки. Уважно розгляньте різці тварини. Справа в тому, що зуби кішки мають багатоступінчасті краю. Зазвичай на верхніх різцях по 3 ступені, а на нижніх по 2. Це і допомагає у визначенні віку. Якщо поверхня всіх зубів повністю сточена, але все різці на місці, то це означає, що вашому вихованцеві близько 6 років. До 2-3 років стираються центральні та середні різця на нижній щелепі. А от якщо такі сліди є і на верхній щелепі, то кішці 3-4 роки. До 5 років спостерігається зміна іклів.
Зверніть увагу
Цей метод визначення також не можна назвати стовідсотковим. Багато в чому стан зубів тварини залежить від їжі, яку воно їсть. Наприклад, помічено, що різці у кішок, які люблять риб'ячі кістки, стираються набагато раніше.
Корисна порада
Після 10 років вік кішки можна дізнатися по випаданню зубів. Спочатку випадають центральні різці. У зовсім старих тварин можуть бути відсутні ікла.