Як обробити дверні укоси. Як обробити дверний укіс ламінатом.

дверних укосів іменуються панелі або накладки, що розташовуються в проміжку від стіни до дверей. Матеріали виготовлення укосів різні. Найчастіше їх роблять з ПВХ або дерева. Завдяки укосам можна поліпшити зовнішній вигляд дверного отвору, особливо якщо укоси і двері виконані з одного матеріалу.
Вам знадобиться
 • - Дошка;
 • - клей А-50;
 • - шурупи;
 • - рулетка.
Інструкція
1
Проведіть виміри відстані від площини стіни до краю коробки. Залежно від рівності стіни і точності установки двері розміри можуть варіюватися від 0 до 0,3 см. Перенесіть отримані дані на планку (дошку). Щоб уникнути помилок, перевірте виміру кілька разів.
2
На планці обов'язково відзначте, де буде верх, а де - низ. Упевнившись в збігу всіх розмірів, відріжте планку по наміченої лінії. Не забудьте врахувати, що полотно ріжучого інструменту теж має свою товщину. Щоб зріз був ідеально рівним, скористайтеся циркулярною пилкою, фрезерної машиною або електричним лобзиком.
3
Після того як будуть вирізані бічні заготовки, займіться виготовленням верхньої. Щоб вона правильно лягла на бічні стіни, при випилюванні залиште з двох сторін по 0,5 - 1см запасу. Збирайте заготовки, скріплюючи їх шурупами L 0,6 - 0,7мм. Стики бажано проклеїти клеєм А-50.
4
Після складання акуратно встановіть вийшла коробку на своє місце. Зафіксуйте її, встановлюючи між стінками коробки розпірні бруси, а між коробкою і стіною - шматки пінопласту. Перевірте виставляння коробки по горизонталі і вертикалі і щільність прилягання її до коробки дверей.
5
Порожнечі обов'язково заповніть монтажною піною. Для цього краще використовувати спеціальний пістолет, оскільки піна, що подається прямо з флакона, розширюється в кілька разів сильніше і може всю конструкцію вивернути.
6
Через три - 4:00 зріжте ножем все випирають ділянки монтажної піни. Якщо десь утворилися щілини, заповніть їх спеціальним герметиком, який застосовують для ламінату та паркету. Задекоріруйте дрібні відколи, якщо такі виявляться, за допомогою меблевого воску. Після закінчення роботи можна почати установку лиштви.
При установці вхідних дверей доводиться демонтувати стару, укіс в даному випадку піддається пошкоджень. Щоб повернути йому колишній вигляд, необхідно виконати обробку. З безлічі оздоблювальних матеріалів, застосовуваних для оформлення укосів, себе непогано зарекомендував гіпсокартон. Він добре кріпиться, і оброблена ним поверхню не вимагає наступного вирівнювання.
Вам знадобиться
 • - лист гіпсокартону;
 • - монтажна піна;
 • - пульверизатор;
 • - вода;
 • - ножівка;
 • - декоративний куточок з пластику;
 • - водоемульсійна фарба.
Інструкція
1
Приготуйте для обробки укосів лист гіпсокартону товщиною 9,5 мм. Виміряйте відстань від краю коробки до стіни. Отримані розміри перенесіть на лист гіпсокартону. Ще раз переконавшись в точності вимірювань, виріжте з листа три заготовки: верхній, правий і лівий елементи укосу.
2
Підготуйте до обробки сам укіс. Видаліть всі нерівності, стирчать частини цегли сколіть. Поверхня, до якої буде приклеюватися гіпсокартон, повинна бути відносно рівною. Укіс рясно змочіть водою, щоб видалити пил, який може завадити приклеюванню оздоблювального матеріалу. Зручно використовувати для цього пульверизатор.
3
Приготуйте монтажну піну. Для нанесення її краще використовувати спеціальний пістолет, оскільки піна, що наноситься прямо з флакона, може пошкодити дверну конструкцію, виворіт її. Збовтуйте балон з піною протягом 30 секунд. Спочатку запеньте найбільш глибокі вибоїни, що розташовуються в кладці укосу. Якщо не приділити їм окрему увагу, то піна може не дійти туди зовсім. На заготовку наносите піну «змійкою». В цьому випадку при розширенні піна закриє всю поверхню укосу.
4
Тепер можна приклеїти готівкову частину укосу з гіпсокартону. Притулите його так щільно, як повинно. Потім відклейте його і знову притулите акуратно до стіни. Залиште на 10 хвилин, поки піна стане більш густий і липкою. В цей час можна підготувати інші заготовки. Через 10 хвилин заготовка приклеїться відразу. Тут головне - встигнути її правильно виставити. Подібним чином приклейте інші елементи. Після того як монтажна піна схопиться, подрежьте виступаючі краї гіпсокартону ножівкою.
5
На завершення роботи прикрасьте дверний отвір за допомогою декоративного пластикового куточка. Поверхня гіпсокартону пофарбуйте білою водоемульсійною фарбою.