Як плести браслетики. плетіння фенек з муліне.

Плетіння браслетиків з ниток муліне не вимагає спеціальних навичок, сам процес роботи може доставити масу позитивних емоцій, а готовий виріб стане чудовим подарунком друзям.
Вам знадобиться
  • - нитки муліне різних відтінків;
  • - ножиці;
  • - поролонова подушка для кріплення роботи;
  • - англійські шпильки.
Інструкція
1
Оберіть нитки муліне, з яких ви збираєтеся плести браслетик. Якщо це ваш перший досвід плетіння, використовуйте яскраві контрастні нитки трьох кольорів, це дозволить вам не заплутатися і виконати першу роботу якісно. Пам'ятайте, що витрата нитки в плетінні навіть найпростішими вузликами досить високий, виходите з того, що довжина муліне повинна становити мінімум 4 довжини готового виробу. Відріжте по дві нитки кожного з трьох обраних відтінків.
2
З'єднайте всі шість ниток муліне вузликом, сплетіть кіску, яка бути зав'язочках браслетика. Приколіть англійськими шпильками косичку до поролоновою подушці, розкладіть всі кольори по порядку, наприклад, спочатку дві нитки синього кольору, потім дві жовті і дві білі нитки.
3
Почніть плетіння зліва направо. Крайню синю нитку відведіть убік, оповте нею друга синю нитку, виведіть кінець вліво. Потім таким же чином оплете по черзі всі інші нитки. Слідкуйте, щоб плетіння завжди йшло в одному напрямку. Порядок ниток після першого етапу вийде наступним: синя, дві жовті, дві білі, синя. Повторіть операцію з другої синьою ниткою, а потім по черзі з двома білими і двома жовтими муліне. Після цього перевірте, чи повернулися нитки у вихідне положення. Продовжуйте плетіння до тих пір, поки довжина браслета не досягне задуманої.
4
Зберіть всі нитки муліне воєдино і сплетіть з них косичку такої ж довжини, що і початкова. Зауважте щільний вузлик на кінці, відріжте зайве.
5
Використовуйте пряме плетіння у створенні браслетиків. Для цього візьміть кілька ниток основи одного кольору і робочу нитку іншого відтінку більшої довжини. Зав'язуйте вузлики, аналогічні тим, що описані в третьому кроці, на нитках основи, спочатку в одному напрямку, а потім назад. Використовуйте робочі нитки кількох кольорів для створення орнаменту.
Браслет з ім'ям - оригінальне та ексклюзивне прикраса, а зроблене своїми руками, воно дорого подвійно. Існує кілька способів плетіння браслетів з бісеру з ім'ям, найпростіші - хрестиком і способом ткання.
Вам знадобиться
  • - волосінь або вощена нитка;
  • - бісер двох або більше відтінків;
  • - схема плетіння.
Інструкція
1
Зробіть схему плетіння майбутнього браслета. Для цього на листку в клітинку накресліть прямокутник, кількість клітинок в якому має дорівнювати кількості бісеру в браслеті. Зафарбуйте клітинки для схематичного зображення букв фломастером контрастного кольору.
2
Відкалібруйте намистини. Підберіть бісер однакової величини з досить великим отвором, щоб через нього могла вільно пройти вощена нитка або волосінь. Розкладіть його по відтінкам в різні ємності.
3
Один з найбільш простих способів плетіння браслета - хрестиком. Складіть вощену нитка (волосінь) навпіл і нанизайте на неї 4 бісеринки. В саму крайню намистинку просмикніть другий кінець нитки і затягніть його в кільце. Потім нанизайте на лівий кінець 2 намистини, а на правий - одну бісеринку основного кольору.
4
Просмикніть правий кінець нитки через другу намистину з лівого боку і затягніть. Плетіть таким чином до необхідної довжини. Далі плетіть за схемою, нанизуючи в потрібному місці бісеринки контрастного кольору для формування букв імені згідно вашій схемі.
5
Щоб зробити більш широкий браслет, нанизайте на одну нитку 3 бісеринки, а другий кінець пропустіть через третю намистинку. В результаті вийде, що обидва кінці нитки виходять з бічної бісеріни першого ряду.
6
Потім нанизайте на праву сторону нитки 2 намистини, а на ліву - 1, через неї просмикніть правий кінець нитки вліво, тобто, в результаті сторони поміняються місцями. Потім нитку протягніть через бісеринки збоку першого ряду і затягніть.
7
Нанизайте на праву і на ліву сторону нитки по одній бусинці. Простягніть правий кінець через ліву намистину і бічну бісеринку першого ряду, нитку затягніть. Продовжуйте плести до потрібної довжини аналогічно цьому за схемою, змінюючи намистини там, де це необхідно.
8
Для виготовлення браслета з ім'ям способом ткання, потрібно спочатку зробити спеціальний верстат. Прикраси, зроблені за допомогою нього, вийдуть акуратними і рівними, крім того, ваша робота прискориться в кілька разів.
9
Для цього можна скористатися картонній коробочкою, на краях якої прикріпіть кравецькі шпильки. До них прив'яжіть нитки основи, яких повинно бути на одну більше, ніж число намистин в орнаменті. Натягуйте нитки основи не надто туго, але й не занадто слабо (нитки не повинні провисати).
10
Відріжте вощену нитку (або волосінь). Нанизайте на неї необхідну кількість бісеринок, згідно вашій схемі по рядах. Закріпіть кінець нитки з бісером на крайній нитки основи на верстаті з лівого боку.
11
Плетіть ряд, простягаючи нитку з бісером горизонтально через одну нитку основи, спочатку голка розташовується над, потім під основою і так далі. Ряд розправте і зробіть наступний у зворотному напрямку, тобто нанижіть на нитку намистини і протягніть через нитки основи, як описано вище.
12
Плетіть таким чином до необхідної довжини браслета, закріпіть останню намистину. Нитки основи зніміть з шпильок з обох боків верстата. Всі ниточки складіть разом і зав'яжіть одним вузликом. Щоб зробити зав'язки, розподіліть нитки на 3 рівні частини заплетене звичайну косичку з кожного боку браслета. Зробіть ще один вузлик на кінцях зав'язок.