Як підключити неонові лампи. Як визначити анод неонової лампи.

Крім довгого терміну експлуатації, зовнішньої привабливості перевагою неонових ламп є можливість їх трансформування. Скляні трубки можна гнути і надавати їм потрібну форму, що повсюдно використовується в рекламі. Однак при їх установці і підключенні існують певні складності. Неонові лампи вимагають струму великої напруги, тому для їх підключення необхідні спеціальні трансформатори і дроти з товстою ізоляцією.
Інструкція
1
Неонові лампи можна включати в мережі постійного або змінного струмів. Підберіть трансформатор для підключення лампи, враховуючи її довжину і склад газової суміші. Вторинне (вихідна) напруга трансформатора обчисліть за спеціальними таблицями, якщо таке не вказано в супровідних документах. Слід враховувати також, що електронні перетворювачі напруги більше підходять для закритих приміщень.
2
Якщо ви встановлюєте лампи на вулиці, то обов'язково зробіть заземлення, застосовуйте і електромагнітні пристрої.
3
Підберіть високовольтний провід ПМВК необхідного перетину і потрібної довжини. Майте на увазі, установку треба виробляти так, щоб довжина проводу була мінімальною. Використовуйте ПВХ-трубки, щоб відокремити дроти від металевих частин конструкції.
4
Встановіть лампу в полікарбонатні тримачі. Підключіть відповідно до схеми, зазначеної на трансформаторі, ретельно заізоліруйте місця з'єднання проводів стрічкою і спеціальними трубками.
5
Заземлите все струмопровідні частини конструкції або перевірте, якщо зробили це раніше.
6
При виготовленні неонових ламп використовується звичайне скло (скляні трубки діаметром від 7 до 50 мм, довжиною до 90 см), тому обов'язково використовуйте захисні покриття з полікарбонату або оргскла.
7
До того ж неоногеліевая суміш (неон + гелій + аргон), закачується всередину в вакуум. Під дією електричного поля ця суміш розпадається на іони і електрони. Іони переміщуються до анода, електрони до катода. В процесі переміщення нераспавшегося атоми збуджуються і віддають частину своєї енергії у вигляді фотонів світла, що і викликає світіння газу. Тому при монтажі дотримуйтесь правил безпеки, чи не трусіть лампи, що не упускайте їх і не допускайте розгерметизації конструкції, інакше лапа не горітиме.
Зверніть увагу
Щоб неонові лампи мали різний колір світіння, всередину додають люмінофор і пари ртуті. Світло таких дамп видно з великих відстаней, добре помітний в сутінках і в тумані, тому неонові лампи використовуються на маяках, в аеропортах, в різних сигнальних пристроях.