Як скласти фінансовий план на рік.

Для досягнення фінансового благополуччя і свободи необхідно складати особистий фінансовий план на рік. Цей документ повинен відображати поточний стан справ, фінансові цілі і план по їх досягненню. Тільки визначивши для себе ці положення, можна вирішити фінансові проблеми і збільшити свій капітал.
Інструкція
1
Визначте фінансові цілі. Вони повинні відображати ваші бажання і прагнення на майбутній рік. Необхідно сформулювати дані положення конкретно, чітко і цілеспрямовано. Сформулювавши дані цілі, ви фактично визначте більшу частину статей майбутніх витрат фінансового плану.
2
Проведіть аналіз поточного фінансового становища. У підсумку повинен бути складений документ, що нагадує бухгалтерський облік великого підприємства. Багато людей не замислюються про те, скільки вони витрачають на щоденні потреби, які складаються з транспортних витрат, покупок продуктів, розваг, ліків та іншого.
3
Проведіть конкретний розрахунок своїх витрат за всіма статтями. Після цього оціните стан своїх активів, які складаються з тих, які приносять і не приносять дохід. У результаті повинна бути складена таблиця, в якій зазначаються суми щомісячних доходів і витрат, активи і пасиви.
4
Подбайте про захист. По-перше, необхідно почати зі страхування, яке вбереже вас і ваших близьких від непередбачених ризиків. По-друге, сформуйте готівковий резерв, сума якого має дозволити вашій родині прожити безбідно протягом 3-5 місяців. Це дозволить підстрахувати вас у разі втрати роботи чи інших обставин зменшення доходу. По-третє, візьміть участь в пенсійній програмі, яка організовується різними позабюджетними і кредитними організаціями.
5
Обчисліть, яку суму доходу можна витратити на інвестування. Це дозволить вам отримати додатковий прибуток і поліпшити власний добробут. Для інвестицій можна використовувати надлишки коштів по закінченню місяця, або щомісячно віднімати з доходу певний відсоток.
6
Сформулюйте стратегію, виберіть інструменти і складіть фінансовий план на рік. Підводячи підсумки, ви визначите суму стартового капіталу на рік, підберете обслуговуючі організації і банки, а також їх програми для інвестування та накопичень. В кінець необхідно врахувати всі можливі ризики.