Як сформувати крону у фікуса. створенні і підтримці кулястої крони у фікуса.

Пагони у фікуса формуються з бічних і верхівкових бруньок. Уміло керуючи їх ростом, можна створити декоративну крону у цієї рослини. Для цього існує кілька способів.
Інструкція
1
Сформуйте крону у вигляді куща. Для цього у молодого рослини пріщіпніте головний втечу на висоті приблизно 10-15 см. Після цього підуть у ріст пазушні бруньки, вони дадуть багато бічних відростків. Після досягнення ними довжини в 10 см, їх теж пріщіпніте, але зробіть це над ниркою, що знаходиться із зовнішнього боку крони. Тоді новий пагін буде рости в сторону і вгору, роблячи кущ ширше. Періодично повертайте рослина у напрямку до сонця то однієї, то іншою стороною, щоб загущенность крони була рівномірною. Видаляйте зайві пагони всередині куща.
2
Сформуйте крону у вигляді штамба. Для цього починайте якомога раніше після посадки фікуса видаляти всі бічні пагони. Для красивої крони достатньо залишити їх в кількості 2-5 штук самих верхніх. Коли рослина досягне 40-45 см (настільний варіант) або 50-100 см для розміщення на підлозі, починайте стимулювати ріст бічних пагонів, для цього верхні пріщіпніте. Слідкуйте за тим, щоб вони не переростали, періодично обрізайте їх над ниркою, зверненої назовні від крони. Поступово сформується красива кругла крона на високому стовбурі. Не забувайте повертати рослину до джерела світла різними сторонами. Видаляйте зайві, загущающие крону пагони.
3
Сформуйте ярусную крону. Її можна отримати, якщо у штамбового фікуса не обрізати один вертикальний втечу, дати йому вирости на потрібну довжину, після чого прищипнуть. При появі на ньому нових пагонів з верхніх бічних нирок (нижні видаліть), дайте їм досягти необхідної довжини і теж пріщіпніте. Формуйте другу кулясту крону, як і в другому способі, періодично прищипуючи над зовнішньої ниркою. Слідкуйте за густотою рослини. За бажанням можна зробити і третю крону.
Корисна порада
Для кращого результату дотримуйте кілька правил: - не займайтеся формуванням крони з жовтня по лютий, це час спокою рослини; - всі зрізи добре протирайте від соку і посипайте товченим деревним вугіллям; - ніколи не залишайте пеньок після обрізки втечі, інакше може з'явитися гниль; - використовуйте тільки дуже гострі інструменти для отримання рівного зрізу.