Як видалити старий лак. смивка лаку з дерева наждачним папером.

В деяких випадках перед ремонтом або початком реставрації необхідно видалити з меблів або який-небудь поверхні старий лак. Зробити це нескладно, якщо знати деякі хитрощі, що значно полегшують роботу.
Вам знадобиться
 • - кисть,
 • - плівка,
 • - шпатель,
 • - гумові рукавички,
 • - захисні окуляри,
 • - металева щітка,
 • - ніж,
 • - шліфувальний папір різної зернистості,
 • - шліфувальна машинка,
 • - ємність з водою,
 • - кілька губок або ганчірок
Інструкція
1
Використовуйте змивку (спеціальний склад) - це традиційний спосіб видалення старого лакового покриття з дерев'яних деталей предметів. Навряд чи вдасться змити покриття за один прийом, тому налаштуйтеся на досить довгий процес. Рясно нанесіть змивку на оброблювану поверхню і розподіліть її рівномірно пензлем.
2
Щоб смивка не висохла завчасно, укрийте оброблювану деталь плівкою або поліетиленом. Через добу видаліть змивку шпателем, відділяючи лак від дерева. Спочатку спробуйте відокремити змивку і лак в якомусь одному місці. Якщо покриття відходить не повністю, нанесіть змивку ще раз, знову на добу. Якщо потрібно обробити рельєфні деталі, використовуйте м'яку металеву щітку або лезо ножа.
3
Видаливши змивку і покриття, промийте оброблюваний виріб в теплій воді, щоб повністю видалити всі хімічні компоненти змивки. Потім залиште виріб сохнути (не менше доби).
4
Видалити лак можна за допомогою випалу, тільки не допускайте обугливания вироби. Розм'якшите шар лаку паяльною лампою або повітрям технічного фена. Нагрівайте невеликі ділянки до тих пір, поки не розплавиться покриття.
5
Працюйте двома руками: в одній фен або паяльна лампа, в іншій шпатель, яким терти розм'якшений лак. Як тільки покриття почне пузиритися йди диміти, зупиніть нагрів щоб уникнути обугливания.
6
Старе покриття можна видалити механічним способом, за допомогою шліфувальної шкурки або цикли, однак будьте обережні, щоб не пошкодити саме дерев'яний виріб. Якщо лак вже відходить від дерева шарами, його видаляйте жорсткої металевої щіткою, а у важкодоступних кутах - лезом шпателя або великою викруткою.
7
Старе лакове покриття можна також видалити за допомогою ексцентрикової шліфувальної машини і грубої шліфувального паперу. В цьому випадку працюйте в захисній масці, оскільки шліфувальна машина виробляє багато пилу. Обробивши деталь грубозернистої наждачним папером (зернистість від 80 до 120), переходите на папір з зернистістю 180.
8
Видалити лак можна і «вологим» способом: змочіть деталь мокрою губкою і шліфуйте її папером із зернистістю 80 і 120, періодично зволожуючи обробляється місце. При цьому не утворюється пил, а лак від вологого тертя перетворюється в густу масу, яку легко видалити.
9
Обработанную деталь ретельно витріть вологою губкою, після висихання ще раз пройдіться по поверхні дрібним наждачним папером. Після цього деталь готова до подальшої обробки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_avJG0VOa44
Зверніть увагу
З агресивними хімічними елементами працюйте тільки в гумових рукавичках, надівши захисні окуляри.
Корисна порада
Випал бажано робити на вулиці або в добре провітрюваному приміщенні, щоб не вдихати отруйні пари.