Як заливати бетон взимку.

Ідеальний час для будівництва - весна і літо. Саме в цей час року можна добитися відмінних результатів в будівництві, зокрема в таких його процесах, як заливка бетону. Однак іноді будівництво не може терпіти до весни і доводиться виробляти бетонні роботи в холодну пору року. Як же правильно залити бетон взимку?
Вам знадобиться
  • - розчищена від снігу площа навколо фундаменту;
  • - гаряча вода;
  • - промисловий дротяний обігрівач;
  • - морозостійкі добавки для бетону;
  • - інгредієнти для розведення бетону.
Інструкція
1
Перед змішуванням бетонної суміші розігрійте її складові: гравій, щебінь та інші, великі інгредієнти за допомогою кип'яченої гарячої води, не включаючи у процес прогріву дрібнодисперсні речовини.
2
До місця будівництва слід довезти готову бетонну суміш з найменшими втратами тепла, тому перевозите її в ємності, розігрітій споконвічно або за допомогою грубки, або спеціальними відпрацьованими газами. Крім цього, не забудьте накрити суміш брезентом.
3
По прибуттю на місце заливки бетону, уважно огляньте фундамент: чи немає снігу на ньому або поблизу. Розчистити від снігу всю площу навколо фундаменту і саме місце, куди будете заливати бетон, також перевірте конструкцію на наявність крижаних кірок.
4
Перед безпосередньо самої заливанням бетону додайте в готову цементну суміш спеціальні добавки, що підвищують морозостійкість бетону, зміцнюючі цемент і сприяють швидкому затвердінню консистенції.
5
Залийте готову цементну суміш в приготовані лотки, розподіліть рівно по всій поверхні.
6
Зберігайте необхідну для затвердіння бетону температуру, в іншому ж випадку бетон може покритися грудками, утвореними в результаті злипання деяких інгредієнтів. Рівномірно прогрівати конструкцію можна за допомогою промислового дротяного обігрівача, нагрівальні елементи розтягуються по всій площі конструкції та забезпечують рівномірний прогрів при затвердінні суміші.
Зверніть увагу
При виборі бетонної суміші об'єктивно вибирайте її марку і виробника. Використовуйте бетон тільки відомих і зарекомендували себе. Ретельно перевірте марку бетону на придатність його заливки в холодну пору року.
Корисна порада
Додаючи морозостійкі добавки в бетонну суміш, не сподівайтеся на стовідсотковий результат рівномірного затвердіння бетону. Тільки прогрів під час затвердіння в поєднанні з використанням морозостійких добавок може гарантувати вам успішну укладку бетону.