Як повернути борг з боржника.

Доступність кредитів і нестабільність економіки привели до того, що все більше людей не можуть повернути борг вчасно. Як бути, якщо вам заборгували, а гроші необхідні найближчим часом?
Інструкція
1
Найоптимальніше - спробувати стягнути борг на договірній основі. Цей варіант оптимальний для тих, хто заборгував, але планує в найближчому часі розплатитися. Тоді між позичальником і кредитором складається договір, в якому мають бути відображені сума боргу, графік погашення заборгованості, а також набігли за час прострочення пені і відсотки.
2
Якщо полюбовного угоди досягти не вдалося, то можна спробувати вирішити проблему шляхом звернення в силові структури. Цей спосіб вимагає багато сил і часу і ефективний, як правило, відносно таких людей, які замішані в шахрайстві і незаконному відмиванні грошей.
3
Ще один спосіб повернути борг - звернутися в приватні організації. На сьогоднішній день багато адвокатські, детективні та охоронні агентства займаються цією проблемою. Також можна звернутися в коллекторсіке агентства - ці організації спеціалізуються на поверненні боргів із застосуванням всіх законних методів.
4
Ще один ефективний метод стягнення боргів - звернення до суду. Для цього необхідно зібрати всі папери, що стосуються заема, а також скласти грамотне позовну заяву.
5
У кожному разі, при виникненні заборгованості, фахівці радять не робити ризикованих дії самостійно. Зверніться за допомогою до професійних юристів - вони допоможуть розібратися у всіх тонкощах справи, а також порадять найбільш оптимальний варіант стягнення боргу саме для вашого випадку.
Зверніть увагу
1. При спробі повернути борг багато хто намагається скористатися незаконними методами, а також вдаються до допомоги криміналу і "перевертнів у погонах". Не слід цього робити, тому що можна не тільки не дочекатися повернення коштів, а й самим потрапити під кримінальну ответственность.2. Перш ніж звертатися в приватні структури, які спеціалізуються на поверненні боргів, переконайтеся, що у них є ліцензія на цей вид діяльності.